Meteoroloji uyardı: Bu 3 güne dikkat!

Meteoroloji'den gelen son verilere göre bugün Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzey ve batısı, Doğu Akdeniz ile Sakarya ve Sivas çevrelerinin yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. 14 Temmuz Pazar, 15 Temmuz Pazartesi ve 16 Temmuz Salı günleri ise yurdun büyük bir bölümünde gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor.

Meteoroloji uyardı: Bu 3 güne dikkat!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzey ve batısı, Doğu Akdeniz ile Sakarya ve Sivas çevrelerinin yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Doğu Karadeniz kıyıları ile Ordu çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

Sıcaklıkların yurdun kuzeydoğu kesimlerinde 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

Rüzgarın genellikle batı ve güneybatı, kuzey kesimlerde kuzey ve kuzeybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun güneydoğusu ile Güneydoğu Anadolu'nun doğusunda kuvvetli ve zaman zaman kısa süreli fırtına şeklinde (40-80 km/sa) eseceği tahmin ediliyor.

5 günlük hava durumu tahmini:

12 Temmuz 2019 Cuma hava durumu tahmini


 

13 Temmuz 2019 Cumartesi hava durumu tahmini


 

14 Temmuz 2019 Pazar hava durumu tahmini


15 Temmuz 2019 Pazartesi hava durumu tahmini


16 Temmuz 2019 Salı hava durumu tahmini

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER