Meteoroloji'den son dakika uyarısı!

Meteoroloji'den gelen son verilere göre Marmara'nın doğusu, Güney ve İç Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji'den son dakika uyarısı!

Yağışlar genellikle kar, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, Güneydoğu Anadolu'nun güney ve batısı ile Muğla ve Aydın çevrelerinde yağmur şeklinde görülecek. Öte yandan Meteoroloji'nin 5 günlük hava durumu tahminlerine göre; 8 ve 9 Ocak tarihlerinde kar yağışı bazı bölgeleri terk ediyor.

Yapılan son değerlendirmelere göre, Marmara'nın doğusu, Güney ve İç Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle kar, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, Güneydoğu Anadolu'nun güney ve batısı ile Muğla ve Aydın çevrelerinde

yağmur şeklinde görülecek yağışların, bugün Hakkari ve Şırnak'ın doğusunda, yarın sabah saatlerinden itibaren Tunceli, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır'ın kuzey ve doğusu, Batman, Siirt, Muş'un batısı ile Elazığ'ın kuzey ve doğusunda yoğun kar şeklinde (20-50 cm) olması bekleniyor. 

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığı kuzey, iç ve doğu kesimlerde 2 ila 5 derece azalacak, diğer yerlerde değişmeyecek. Rüzgarın, genellikle güney ve güneybatı, kuzeybatı kesimler Karadeniz kıyılarında kuzey ve kuzeybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

KARYAĞIŞI MARMARA, EGE VE İÇ ANADOLU'DA SONA ERİYOR

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün 5 günlük hava durumu tahmin raporuna göre 8 Ocak Salı günü, Marmara ve Ege'nin batı kesimlerinde 9 Ocak Çarşamba günü ise İç Anadolu'nun batı ve orta kesimi ile yurdun batı bölgelerinin tamamında kar yağışının sona ermesi bekleniyor.

YORUM EKLE

banner47