Meteoroloji bölge bölge uyardı! Sıcaklıklar artıyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından 2 Temmuz hava durumu raporu yayınlandı. Yapılan son tahminlere göre yurdun doğu bölgelerinde sıcaklıkların 2 ila 4 derece arasında artması beklenirken diğer bölgelerde ise sıcaklıkların mevsim normallerinde seyretmesi bekleniyor. Peki, bugün hava durumu nasıl? İşte, 2 Temmuz hava durumu Meteoroloji Genel Müdürlüğü raporu…

Meteoroloji bölge bölge uyardı! Sıcaklıklar artıyor

Hava durumu 2 Temmuz raporu Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayınlandı. Yapılan son tahminlere göre gün içerisinde Rize, Erzincan, Erzurum, Kars, Ağrı, Van, Ardahan ve Siirt çevreleri ile Hakkari’nin doğu kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Öte yandan yurdun doğu bölgelerinde sıcaklıkların 2 ila 4 derece arasında artması bekleniyor. İşte, 2 Temmuz hava durumu raporunu8n detayları…

HAVA DURUMU 2 TEMMUZ

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Yurdun doğu kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri, Rize, Erzincan, Erzurum, Kars, Ağrı, Van, Ardahan ve Siirt çevreleri ile Hakkari’nin doğu kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Ülkemizin doğu kesimlerinde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı ve mevsim normalleri üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz kıyılarında güneyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, yağış alan yerlerde yağış anında kuvvetlice eseceği tahmin ediliyor.

İSTANBUL °C, 32°C

Parçalı ve az bulutlu

İZMİR °C, 38°C

Az bulutlu ve açık

ANKARA °C, 32°C

Az bulutlu

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER