Marion Rampal sesiyle büyüledi

26'ıncı İzmir Avrupa Caz Festivali kapsamında sahne alan Marion Rampal Trio unutulmaz bir konser verdi.

Marion Rampal sesiyle büyüledi

İzmir Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı'nın (İKSEV), İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin katkılarıyla düzenlediği 26'ıncı İzmir Avrupa Caz Festivali'nde sahne sırası Marion Rampal Trio'daydı. İzmir Fransız Kültür Merkezi işbirliği ile Ahmed Adnan Saygun Santa Merkezi (AASSM) Küçük Salon'da konser veren Marion Rampal (vokal), Pierre-François Blanchard (klavye ve vokal), Anne Paceo'dan (davul ve vokal) oluşan Marion Rampal Trio, Festivalin unutulmazları arasına girmeyi başardı.

Henüz lise çağlarında olağanüstü sesiyle Avrupa sahnelerini fetheden Marion Rampal, konser boyunca enstrüman gibi kullandığı sesiyle dinleyenlerini büyüledi. Avrupa'nın sayılı kadın davulcularından Anne Paceo ve klavyede harikalar yaratan Pierre-François Blanchard zaman zaman sesleriyle Rampal'a eşlik etti. Yaklaşık 90 dakikalık konserin sonunda dinleyicilerinin ısrarlı alkışları üzerine sahneye yalnız gelen Marion Rampal sahne kenarına oturdu ve Main Blue albümünden Á la Mer adlı şarkısını söyledi. Rampal'ın eşliksiz, sesinin tüm özelliklerini kullanarak söylediği bu şarkı, güzel bir kapanış oldu.

26'ıncı İzmir Avrupa Caz Festivali, 14 Mart akşamı, AASSM Küçük Salon'da İsviçre İzmir Fahri Konsolosluğu işbirliği ile yapılacak Nu Bass konseri ile devam edecek.

YORUM EKLE

banner47