Manisa'da vaka sayısı 3'e katlandı

Manisa Tabip Odası Başkanı Uzm. Dr. Şahut Duran, Manisa genelinde normalleşme sonrası hasta sayısının 3 katına çıktığını ve sadece Vestel’de 1000 civarında pozitif vaka olduğunu bildirdi. Duran, Manisa genelinde vaka sayısının 6 bine çıktığını söyledi.

Manisa'da vaka sayısı 3'e katlandı

Manisa Tabip Odası Başkanı Uzm. Dr. Şahut Duran, kentte son günlerde artan pozitif vaka sayılarıyla ilgili olarak açıklamalar yaptı. Sağlık Bakanlığı’nın son haftalarda Covid-19 ile mücadele kapsamında hasta ve ölü sayısının azaldığına yönelik açıklamalarının gerçeği yansıtmadığını ifade eden Dr. Duran, çalışma şartlarının Şubat ayı, yani pandemiden önceki gibi olduğunu ve fabrikaların aldıkları önlemlerin çok asgari düzeyde kaldığını söyledi.

Normalleşme sürecinde pozitif vaka sayısının 3 katına çıktığını belirten Dr. Duran, “1 Haziran’dan önce Manisa’nın tamamında pozitif vaka sayısı yaklaşık 2 bin civarındayken, şu anda 6 bin civarına dayanmış durumda. Pandemi hastanesi olan Merkezefendi Devlet Hastanesi’nde yoğun bakımda dahil olmak üzere yer kalmadı ve tamamen dolu durumda. Manisa Şehir Hastanesi normal hizmete dönmüştü ancak orası da şu anda acil durumlar dışında hasta kabul etmiyor” dedi.

PATRONLAR SALGINI UNUTTU, ŞU AN TEK DERT ÜRETİM
BirGün’den Berkay Sağol’un haberine göre, Manisa Organize Sanayi Bölgesi’ndeki fabrikalarda, çok ciddi anlamda vaka artışı olduğunu vurgulayan Dr. Duran, “Sadece Vestel’de bin civarı pozitif vaka olduğunu duyduk. Fabrikalar sadece maske dağıtıp ateş ölçüyorlar, çalışanlar arasındaki mesafe kuralları dahi uygulanmıyor. Onun dışında fabrikalardaki filyasyon çalışması yeterli düzeyde yapılmıyor. Şu anda hiçbir patron çalışanlarını önemsemiyor, sadece üretime odaklandı. Tamamen kar hırsıyla üretimler devam ediyor. Manisa İl Sağlık Müdürlüğü ve Sağlık Bakanlığı sürece müdahil değil belki de yaşanan durumların bir kısmından haberdar bile olmayabilirler. İlçelerde de benzer şekilde tekstil fabrikalarındaki vakalarda artış var” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER