LGS soruları ve cevapları yayımlandı

Yaklaşık 1 milyon öğrencinin katıldığı Liselere Geçiş Sınavı (LGS) 2 Haziran Cumartesi yapıldı

LGS soruları ve cevapları yayımlandı

Adaylara sözel bölümde 50; sayısalda ise 40 soru yönetildi. Sınav sonrasında matematik sorularının adayları zorladığı ve eleyici olduğu belirtildi. İşte LGS’de çıkan tüm soru ve cevap anahtarları.

AA

LGS SÖZEL SORU VE CEVAPLARI İÇİN TIKLAYINIZ

LGS SAYISAL SORU VE CEVAPLARI İÇİN TIKLAYINIZ


TEOG’un kaldırılmasının ardından bu 2 Haziran’da ilk kez uygulanan LGS geride kaldı. Lise adayları dün, sözel derslerin yer aldığı birinci oturumda Türkçe’den 20; TC inkılap tarihi ve Atatürkçülük, din kültürü ve ahlak bilgisi ile yabancı dilden 10’ar soruyu cevapladı. İkinci oturumda ise matematikten ve fen bilimlerinden 20’şer soru yer aldı. LGS sonrasında eğitim uzmanlarının değerlendirmelerinde özellikle matematik testindeki soruların zorluğuna dikkat çekildi. Hürriyet Eğitim muhabirlerinin adaylarla yaptığı röportajlarda da sözel soruları kolay bulunurken, matematik ile fen bilimlerinin eleyici olduğu belirtildi.

SONUÇLAR 22 HAZİRAN’DA
Sınav heyecanını geride bırakan öğrenciler, şimdi de sonuçlar için bekleyecek. Sınavın sonuçları 22 Haziran’da açıklanacak. Sınavla ve sınavsız öğrenci alan okullara tercih ve yerleştirmeye ilişkin iş ve işlemler, ‘2018 Tercih ve Yerleştirme Kılavuzu’nda yer alacak.

Güncelleme Tarihi: 03 Haziran 2018, 14:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER