KYK yurt başvurularında son gün! Sonuçlar ne zaman açıklanacak?

KYK yurt başvuruları bugün sona eriyor. Yurt tercihinde bulunan öğrenciler sonuçların ne zaman açıklanacağını merak ediyor. Öte yandan henüz yurt başvurusunda bulunmayan öğrenciler ise yurt başvuru sayfasını ve başvuruların ne zaman yapılacağını araştırıyor. İşte 2019 KYK yurt başvuru sonuçlarıyla ilgili detaylar ve KYK yurt başvuru sayfası…

KYK yurt başvurularında son gün! Sonuçlar ne zaman açıklanacak?

KYK 2019 yurt başvuruları bugün sona eriyor. Yurt başvurusunda bulunan öğrenciler başvuru sonuçlarının ne zaman açıklanacağını, henüz başvuru yapmayanlar ise 2019 KYK yurt başvuru sayfasını araştırıyor. Peki, KYK yurt başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, 2019 KYK yurt başvurularıyla ilgili tüm merak edilen detaylar…

YURT BAŞVURU SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

KYK yurt başvuru sonuçları, başvuruların 26 Ağustos tarihinde tamamlanmasının ardından en geç eylül ayının ilk haftasında erişime açılacak. KYK yurt başvuru sonuçlarının hemen akabinde kesin kayıt süreci başlayacak. Bu süreçte kesin kayıtlarını yapmayanların yerine yedek yerleştirmeler yapılacak. Yedek yerleştirmeler yıl boyunca devam edecek.

Geçtiğimiz yıl sonuçlar başvuruların tamamlanmasının ardından geçen 2 günlük kısa bir süre içerisinde açıklanmıştı.

SONUÇLAR NEREDE OLACAK?

Geçtiğimiz yıl yurtlara yerleştirmesi gerçekleştirilen adayların isimlerin listesi “yurtkur.gsb.gov.tr” adresinde yerini almıştı. Bu yıl da sonuç sorgulama işlemlerinin aynı adres üzerinden yapılması bekleniyor.

YURT BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

KYK yurt başvurusu için öncelikle bir E-devlet şifresine ihtiyaç duyulacak. E-Devlet şifresi PTT aracılığıyla temin edilebilecek. E-Devlet şifresinin ardından öğrenciler, E-Devlet üzerinden yer alan yaklaşık 10 adımlık işlemleri tamamlayacak. Bu işlemler arasında gelir durumu, aile bilgileri, öğrenim bilgileri de yer alacak. Tüm bilgilerin girilmesiyle birlikte işlem tamamlandırılacak ve başvuru numarası ile sonuçlar KYK'nın resmi internet sitesi üzerinden ilerleyen günlerde öğrenilebilecek.

E-DEVLET KYK YURT BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYINIZ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER