KYK burs/kredi başvuruları ne zaman başlayacak?

KYK burs ve kredi başvuruları için geri sayım başladı. Hatırlanacağı gibi geçtiğimiz gün KYK yurt başvuruları başlamıştı. Başvuruların başlamasının ardından ise gözler burs ve kredilere çevrildi. Peki, KYK burs ve kredi başvuruları ne zaman başlayacak? İşte merak edilen detaylar…

KYK burs/kredi başvuruları ne zaman başlayacak?

Kredi ve Yurtlar Kurumu KYK yurt başvuruları geçtiğimiz gün başladı. Başvurular 26 Ağustos’a kadar devam edecek. Yurt başvurularının başlamasının ardından gözler burs ve kredi başvurularına çevrildi. Üniversite kazanan ve hali hazırda yükseköğretime devam eden ancak burs ve kredi almayan öğrenciler KYK burs ve kredi başvurularının ne zaman başlayacağını merak ediyor. İşte, KYK burs ve kredi başvuru tarihiyle ilgili merak edilenler…

KYK her yıl, öğrencilerin öğrenimlerine katkı sağlamak amacıyla kredi ve burs imkanı sağlıyor. Halen 416 bin 775 öğrenciye burs, 1 milyon 194 bin 833 öğrenciye kredi olmak üzere toplam 1 milyon 611 bin 608 öğrenciye maddi destek veriliyor.

BURS BAŞVURULARI BAŞLIYOR!

Üniversite eğitimi alacak öğrencilere burs ve kredi desteği bu yıl da devam edecek. Geçtiğimiz dönem lisans öğrencilerine 500 lira, yüksek lisans öğrencilerine bin lira, doktora öğrencileri ve milli sporculara da bin 500 lira aylık maddi destek verildi.

Bu yıl ise yani 2019 – 2020 akademik yılında KYK burs ve kredi başvuruları ekim ayında başlayacak. Ancak başvuruların ekim ayının kaçında başlayacağı bilinmiyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER