Küçük Kulüp, 23 Nisan etkinliklerine Soma'da başladı

Küçük Kulüp Derneği, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için düzenlediği kutlama programını Soma'dan başlattı. Ben TV sunucusu gazeteci yazar Burak Cilasun, Atatürk'ü anlattı.

Küçük Kulüp, 23 Nisan etkinliklerine Soma'da başladı

Soma 301 Madenciler Sosyal Yardımlaşma Derneği'nde Küçük Kulüp sponsorluğunda Ben TV sunucusu gazeteci yazar Burak Cilasun'un "7'den 77'ye Atatürk'ü Anlamak" isimli konferansı büyük ilgiyle gerçekleşti.

Küçük Kulüp Başkanı Emre Sarıgedik ve Yönetim Kurulu Üyesi İlker Genç'in de katıldığı ve  Cilasun'un her yaştan katılımcıya Atatürk'ü anlatıp, çocuklar için mini yarışmalarla renklendirdiği etkinlik soru cevap bölümüyle son buldu. Cilasun etkinlik sonunda Küçük Kulüp desteğiyle dağıtılan kitaplarını imzalarken, "Türk tarihinin en nadide isimlerinden Büyük Atatürk'ü ve devrimlerini Somalılar ile birlikte bir kez daha anmaktan onur duydum." dedi.

"VATAN GÖREVİ SAYIYORUZ"

Küçük Kulüp tarafından 23 Nisan etkinliklerinin Soma'da başlatılmasının sembolik bir değeri olduğunu ifade eden Küçük Kulüp Başkanı Emre Sarıgedik ise, "Soma'da facianın üstünden 4 yıl geçti. Şehit madencilerimizin emaneti olan çocuklarımıza sahip çıkmayı kendimize bir vatan görevi sayıyoruz." derken, Soma 301 Madenciler Sosyal Yardımlaşma Derneği Başkanı İsmail Çolak da Sarıgedik ve Cilasun'a teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2018, 16:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER