Kredi hesaplamak için

Yeni bir iş kurmak, yeni bir ev ya da araba almak gibi işlemler için yeterli birikimi olmayanlar, bankalardan kredi almanın yollarını denemektedir. İstenilen kredinin en uygun şartlarda ve en az faiz oranları ile alabilmek için çeşitli araştırmaların yapılması gerekiyor.

Kredi hesaplamak için

Banka kredilerinin faiz oranları kredi türüne göre değişmektedir. Yapacağınız işler için ne kadarlık bir krediye ihtiyacınız olduğunu belirledikten sonra faiz oranlarına göre kredi hesaplamak için hangi kredi üzerinden online işlemleri ücretsiz olarak yapabiliyorsunuz.

Kredi Hesaplama İşlemleri

Kredi hesaplamaları yapılırken, bankaların, güncel faiz oranları bilinir ve o oranlara göre hesaplamalar yapılır. Kredi hesaplama aracı ile işlem yapılırken şu noktalara dikkat edilmelidir.

  • Vade süresi belirleme
  • Faiz oranı hesaplama
  • Kredi türünü belirlemek
  • Yıllık maliyet oranı

Kredi kullanma ihtiyacınız olduğunu düşündüğünüzde, kredi türünü belirlemeli ve belirlediğiniz türde hangi seçeneğin sizin ihtiyaçlarınıza uygun olduğuna hesaplamalar yaparak karar vermelisiniz. Bankaların kredi kampanyalarını takip etmek her zaman daha avantajlı olacaktır. Kredi hesaplamalarında, vade süresi faiz oranını belirlemektedir. Vade süresi uzarsa faiz yükselir, vade süresi azalırsa, faiz oranı düşer. Vade süresini belirlerken, aylık geri ödeme miktarını gelirinize ve diğer ödemelerinize göre belirlemelisiniz.

Konut Kredisi Hesaplaması

Yeni ev sahibi olmak isteyenler, bankalardan konut kredisi almak istediklerinde, hesaplama yaparken, sadece konut kredi miktarına göre hesaplama yapmamalıdır. Bankalar, konut kredilerinde, kredi faiz oranı, dosya masrafı, ekspertiz ücreti, DASK gibi farklı kalemleri ekleyerek birlikte toplam ödeme ve taksit hesaplaması yapmaktadır. Konut kredi başvurularında, satın alınmak istenilen evin değerinin %80 oranına kadar kredi verilmektedir.

Konutun değer hesaplamaları, bankların ekspertizleri tarafından yapılır. Ekspertiz ücretleri kredi almak için başvuru yapandan tahsil edilir ve kredi hesaplamaları içerisine eklenir. Hesaplamalara eklenen diğer hususta, dosya masrafıdır. Kredi miktarının binde 5’i oranında dosya masrafı çıkartılmaktadır. Hangi kredi üzerinden yapılacak hesaplama ve başvurular, online olduğu için daha indirimli olabilecektir.

İhtiyaç Kredileri

Yapılacak olan işler için ihtiyaç kredisi türünü belirlemek, kredi hesaplamasını kolaylaştıracaktır. Bankaların sunduğu ihtiyaç kredisi kampanyaları, yılın belirli dönemlerinde, tatil kredisi, sağlık kredisi, eğitim kredisi gibi kredi türlerinden oluşmaktadır. İhtiyacınıza ve faiz oranlarına göre belirleme yaptıktan sonra, geride ödeme hesaplaması yapabilirsiniz. Banka kampanyalarında geri ödemeler için vade süreleri, kredi türüne göre değişebilmektedir. İhtiyaç kredisi hesaplamalarında da dosya masrafı kalemi ve sigorta işlem tutarı kalemleri bulunmaktadır. Bankaları dolaşarak zaman kaybetmek yerine, hangi kredi üzerinden, bankaların güncel faiz oranları ve tüm işlem ücretleri ile birlikte daha kolay hesaplama yapabilirsiniz.

Kredi Hesaplamanın Faydaları

İnsanlar, bir iş yapacakları zaman kısa süre içerisinde, kredi başvurusunda bulunmak ve en kısa sürede kredisini almak ister. Banka şubeleri arasında dolaşmak, faiz oranlarını öğrenmek kredi türüne karar vermek çoğu zaman, zaman kaybına neden olacaktır. Hangi kredi üzerindeki kredi hesaplama aracı kullanıldığında, site tüm bankaların kredi faiz oranlarını karşılaştırıyor, seçilen geri ödeme planına göre hesaplamaları birkaç dakika içerisinde yapıyor. Kredi hesaplamasının faydaları, kullanıcının, geri ödeme planına kadar en fazla ne kadarlık kredi kullanabileceğini gösterecektir.

Nasıl Hesaplanır?

İhtiyaçlara yönelik alınacak olan kredileri hesaplarken, kredi türüne göre hesaplama yapmalısınız. Her kredi türü için farklı formüller kullanılmaktadır. Bankalar verecekleri kredi tutarını belirlerken, başvurucunun aylık gelir durumu ve kredi notu verilerine göre hesaplama yaparlar. Kredi notunun yüksek olması, bankanın krediyi onaylamasını sağlayacaktır. Gelir durumu ise alınacak olan kredinin miktarının ne kadar olmasını belirlemede yardımcı olmaktadır.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER