Koronavirüs karmaşası! Alaçatı ve Çeşme üzerinde Korona oyunları

Bir kaç gündür Çeşme ve Alaçatı'da vaka sayılarının yoğun olduğu yönünde ortaya atılan iddialar, akıllara 'Alaçatı ve Çeşme üzerine ekonomik bir oyun mu oynanıyor?' sorusunu getirdi. ÇEŞTOB Başkanı Yakup Demir; tüm bunların dedikodudan ibaret olduğunu ifade ederek, her türlü önlemin alındığını ifade etti.

Koronavirüs karmaşası! Alaçatı ve Çeşme üzerinde Korona oyunları

CANSU TEMİR AKSU / BEN HABER

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, gün gün koronavirüs vaka sayılarını ve can kayıplarını açıklamaya devam ediyor. Tüm yurtta, salgına ilişkin büyük bir mücadele sürerken, Bakan Koca dün yaptığı açıklama son üç günde ağır hasta sayısı en çok artan şehirlerin İstanbul, Ankara, Konya, Gaziantep ve Diyarbakır olduğunu açıkladı.

ÇEŞME-ALAÇATA İDDİASI

Daha önce yaptığı açıklamalarda İzmir’e de değinen Koca; İzmir’in pikini tamamladığını ifade etmişti. Ancak, bu süreçte İzmir’in gözde tatil merkezi Çeşme ve Alaçatı üzerinden etrafta dolaşan mesajlar kafa karışıklığına neden oldu.

‘Doktor arkadaşımdan aldığım mesaja göre’ diye başlayan ifadeler, Çeşme ve Alaçata’da vaka sayılarının çok ciddi boyutlara ulaştığı şeklinde devam ediyor. Hastanelerde de vaka sayısında yoğun artış yaşandığını iddia eden mesajlar, vatandaşları bu tatil beldesine ‘gitmeyin’ yönünde telkin ediyor.

"DEDİKODU"

ÇEŞTOB Başkanı Yakup Demir, konuyla ilgili Ben Haber’e yaptığı açıklamada, tüm bunların birer dedikodudan ibaret olduğunu söyleyerek, daha dün hastane ziyaretinde bulunduğunu ve hiçbir yoğunluk yaşanamadığının altını çizdi.

"YOĞUNLUĞU GÖRDÜKLERİ İÇİN ALGI YAPIYORLAR"

Demir; “Bunlar spekülasyon. Ben hastaneyle dün görüşüştüm gidip. Kimse yok hastanede. Sokaklara bakıyorlar, bir yoğunluk var ve ‘burada korona olur’ diyorlar. Yoğunluğu gördükleri için bir algı yapıyorlar. Bunun adı dedikodu.” dedi.

Her türlü önlemin alındığını da ifade eden Demir; “Çok basit bir örnek vereyim. Ben sabah simitçiye gittim, normalde çok kalabalık olur ama içeriye iki kişiden başkasını almıyorlar, sosyal mesafeye dikkat ederek insanlar bekliyor. Bu kadar hassasiyet var. Dün bir ölçüm de yaptık Ilıca Plajında. Ne kural bazında ne de sosyal mesafe ihlali gibi bir durum da söz konusu değildi.” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 01 Ağustos 2020, 11:37
YORUM EKLE
YORUMLAR
levent ürek
levent ürek - 3 ay Önce

çeşmede yaz kış oturan biri olarak bu kadar palavraya inanmak mümkün degil hangi sosyal mesafe hangi sorumluluk gelsin beraber çekim yapalım kim maske takıyor kim mesafe luralına uyuyor işleri otelcileri zengin etmek palavrayla turizmi kurtarmak bey fendi benim yaşadıgım çeşmede yaşamiyor anlaşılan sokaga korkudan çıkamıyoruz her yer pis hijyen yok nellediye yok ne atıp tutuyorlar Allah aşkına iyi rüyalar

Sevgi Kayacan
Sevgi Kayacan - 3 ay Önce

Fotoğraflardan, pazardan, yerdeki maskelerden, minibüse binenlerden, vb bir çok kanıt var ki hijyen ve halk için uyarılar hiç yok. Daha geçen gün markete gelen Tuborg dağıtım aracındaki kişiyi uyardım. Cevap; bu sıcakta maske mi takacagim" oldu. Mevlam çayıra durumu var.

Yaşar Aksoy
Yaşar Aksoy - 3 ay Önce

Esmede devamli yasiyorum. Yakup Demir yalan söylüyor. Paçası sıkıyorsa beni çağırsın beraber izleme ve denetleme yapalım.

Erkanriri
Erkanriri - 3 ay Önce

Cesmede durum normal ama paralı bazı beaclerde durum farklı galiba bayramdan sonra olayı gorecez kimse devletten başka duruma hakim olamaz....

Ramazan kaplan
Ramazan kaplan - 3 ay Önce

Ya cesme de yok diyorlar tapu dairesi kapandi hayat eve sigar uygulamasi bak8n yeterli alacati sorf merkezi bulas konusunda k8rmiz

Coskun Hür
Coskun Hür - 3 ay Önce

Bende yaz kış çesmede oturuyorum. levent ürek kardesime 100 de 100 katılıyorum sayın baskan bende geliyorum beraber dolaşalım ,daha iki gün önce çeşmede dolaştık eşimle, hani emniyetin önünde kocaman asılı, bu sokağa maskesiz girmek yasak yazılı tabele varya ,insanlar ona inat maskesiz dolaşıyor .,zorumuza giden biz maskeliyiz ya, bunlar enayi gibi gozünun içine bakıyorlar,birde koca emniyet müdürlüğünün önunde . Başka söyleyecek söz bulamıyorum .bir açıklama yaparjen lütfen sokaklara bakın .ayın sonunda biz 65leri eve tıkmaya kalkmayıniz.

Enver Tüz
Enver Tüz - 3 ay Önce

Bu haber yalan. Çeşme'de kesinlikle ne hijyen kurallarına uyuluyor nede görevliler uyarı yapıyor... Her taraf atık maske peçete dolu.. Ben her sabah Ilıca mahallesi yıldızburnundaki küçük plajdan bir poşet maske ve peçete topluyorum.. burada bulunan plajda sosyal mesafe yok .. Cafe ve barlar ondan beter,. Uyarı yapacaksanız yapın ama çeşmede Corona virüsü yok gibi mesaj boş laf bence.

Uğur
Uğur - 3 ay Önce

Çok merak ettim yakup bey nasıl bir önlem aldı herşey ortada ne sosyal mesafe nede maske en basit önlemler hiçbiri yok yazık degilmi o kadar emeğe sağlamcıların çektiği cileye


SIRADAKİ HABER