Konsolosların tercihi Küçük Kulüp oldu

İzmir sosyal yaşantısında önemli bir yere sahip olan Küçük Kulüp, sadece İzmirlilerin değil, kentteki yabancı misyon temsilcilerinin de adresi haline geldi. Çin Halk Cumhuriyeti İzmir Başkonsolosu Zengxian Liu, Küçük Kulüp Başkanı Emre Sarıgedik ile karşılıklı olarak korta çıkan son isim oldu.

Konsolosların tercihi Küçük Kulüp oldu

İzmir'in seçkin adreslerinden olan ve gerek sosyal sorumluluk kampanyalarıyla, gerekse de düzenlediği renkli etkinlikler ve tenis turnuvalarıyla adından sık sık söz ettiren Küçük Kulüp, uluslararası bir arenaya dönüştü.

ÇİN BAŞKONSOLOSU ÇOK BEĞENDİ

Küçük Kulüp'teki etkinliklerde sık sık görülen isimlerden Yunanistan İzmir Başkonsolosu Argyro Papoulia ve İtalya İzmir Konsolosu Luigi Iannuzzi'ye şimdi de Çinliler eklendi. Küçük Kulüp Başkanı Emre Sarıgedik ile korta çıkarak tenis oynayan Çin Halk Cumhuriyeti İzmir Başkonsolosu Zengxian Liu, tesisi ve imkanları çok başarılı bulduğunu belirtti. Başkonsolos Liu'ya ayrıca Çin Halk Cumhuriyeti İzmir Başkonsolosluğu Ticaret Konsolosu Weiguo Liu da eşlik etti.

"TÜRK MİSAFİRPERVERLİĞİNİ YANSITMAYA GAYRET EDİYORUZ"

Diplomatları Küçük Kulüp'te ağırlamaktan mutluluk duyduklarını belirten Başkan Emre Sarıgedik ise, "Kulübümüz, kültürlerin kaynaşması, İzmir'in ve ülkemizin güzel bir şekilde tanıtılması adına güzel işler başarıyor. Uzak Asya'dan, Avrupa'ya kadar çeşitli ülkelerin diplomatik temsilcilerini burada ağırlıyor olmamız bir tesadüfün değil, emeğin eseridir. Kortlarımızda gerçekleştirdiğimiz yenilemenin meyvesini almaya başladığımızı söyleyebilirim. Atatürk'ün 'Yurtta sulh, cihanda sulh' sözü doğrultusunda bizler de Türk misafirperverliğini en iyi şekilde yansıtmaya gayret ediyoruz." dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Umran Bagci
Umran Bagci - 2 yıl Önce

Kulubumuzle ve Baskanimizla gurur duyuyoruz.

Akın Kuvanç
Akın Kuvanç - 2 yıl Önce

Bu daha başlangıç diyorum daha iyileri olacak diye düşünüyorum

Mert Kurt
Mert Kurt - 2 yıl Önce

Küçük kulüp ü büyük bir org haline getiren Sn. Emre Sarıgedik i kucaklarım.

SIRADAKİ HABER