Konak'taki görevli, kendini böyle savundu!

Konak Necatibey İlköğretim Okulu’ndaki görevlilerden birinin, cumhurbaşkanı adaylarının yer aldığı oy pusulalarının arkasına sandık kurulunun mührünü sürekli Recep Tayyip Erdoğan’ın resminin olduğu bölüme bastığı fark edildi. Olayın fark edilmesi üzerine, diğer sandık görevlileri olaya müdahale etti. Görevli, "Bana böyle öğrettiler" diyerek kendisini savundu

Konak'taki görevli, kendini böyle savundu!

Konak Muratreis Mahallesi’nde yer alan Necatibey İlköğretim Okulu’ndaki bir sandıkta, sabah seçmenler gelmeden oy pusulaları hazırlanırken, sandık kurulu mührünün sürekli aynı yere basıldığını fark eden sandık görevlileri duruma müdahale etti. Cumhurbaşkanı adaylarının yer aldığı oy pusulasının arkasına sandık kurulunun mührü basılırken, AK Parti’nin sandık görevlisinin sürekli Erdoğan’ın isminin olduğu bölüme mühür bastığı fark edildi. Diğer partilerin sandık görevlilerinin dikkati ile fark edilen hata sonrası, görevli uyarılarak tutanak tutuldu. 

‘Bana böyle öğrettiler’

Cumhuriyet Halk Partisi’nin okul sorumlusu Ahmet Nejat Akıncı, olaya diğer partilerin müdahale ettiklerini ve tutanak tutulduğunu bildirdi. Eski meclis üyesi de olan Akıncı, oy sayımı sırasında bunun herhangi bir adayın oyuna helal getirmeyecek şekilde titizlikle sayılacağını ifade etti. Yaklaşık 70-80 oy pusulasının bu şekilde mühürlendiğini ifade eden CHP sandık sorumlusu, sayımda sorun yaşanmaması için sandığın başında olacaklarını söyledi. Ak Partili o sandık görevlisinin kendisini ‘Bana böyle öğrettiler’ diyerek savunduğunu ileri süren Akıncı, kendisine yaptığının yanlış olduğunu söylediklerini ve daha dikkatli olması gerektiğinin söylendiğini aktardı. 

(Ege postası)

Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2018, 15:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER