Kocaoğlu'na haksızlık yapılıyor!

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'na yönelik olarak Kültürpark üzerinden maksatlı ve doğru olmayan haberler, kent gündemine yayılmaya devam ediyor. İddialarda, Kültürpark'ta AVM ve rezidans olacağı gibi akla hayale gelmeyen ifadeler yer alıyor.

Kocaoğlu'na haksızlık yapılıyor!

Ben HABER- İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun "Aday olmayacağım" açıklaması sonrası Kocaoğlu'na neredeyse kişilik haklarına saldırı boyutunda yalan haberler ve iddiaların ardı arkası kesilmiyor. 

Kültürpark ile ilgili belirli internet siteleri, sosyal medya ve WhatsApp üzerinden yayılan iddiaların son halkası da alanın ranta teslim edileceğine yönelik söylenti oldu.

Çeşitli inşaat firmalarının Kültürpark arazisi içinde rezidans ve alışveriş merkezi yapacağına dek varan temelsiz iddialarda, Aziz Kocaoğlu'nun merkezi hükümet ile anlaştığı ve aday olmama sebebinin de inşaatlar başladığında sorumluluk almak istememesi olarak geçirildi.

YAPILAŞMA MÜMKÜN DEĞİL ÇÜNKÜ;

Konunun böylesi alevlenmesinde Aziz Kocaoğlu'nun bazı STK'lara tepki göstermesi ve bu STK'ların uzantıları tarafından maksatlı çıkarılan yalan haberlerin olduğu dile getiriliyor. Ayrıca Kültürpark'ın sit alanı olmasından dolayı inşaat yapılamayacağı da bilinen bir gerçek. Bu şartlar altında yapılaşmanın olması da imkansız.

KOCAOĞLU NE DEMİŞTİ?

Tüm iddiaların aksine İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, geçtiğimiz gün gerçekleştirilen Barış Selçuk Gazetecilik Ödülleri Ödül Töreni'nde yaptığı konuşmasında Kültürpark'a ilişkin koruma planı hazırlandığını söylemişti. Başkan Kocaoğlu ayrıca daha önce de Prof. Dr. İlhan Tekeli'nin önderliğinde Kültürpark'ın geleceğine ilişkin hazırlanan projede tek ağaç kesilmeden, Kültürpark'ın çağın gerekliliklerine uygun şekilde modernize edileceğini, hatta yeşil alan miktarının artacağını dile getirmişti.

YEŞİL ALAN AZALMIYOR, ARTIYOR!

Ayrıca İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından açılan http://www.kulturparkizmir.org/ adlı sitede de Kocaoğlu'nun konuya yönelik tutumu net şekilde görülüyor. Kültürpark'ın geleceğinde yapılaşmanın artması bir yana, azalması öngörülüyor.

İlgili haber için TIKLAYIN

Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2018, 11:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER