Kocaoğlu'ndan Ankara'ya 'İZBAN' çıkarması

Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu, İZBAN’da sendikanın ilan ettiği grev günü olan 10 Aralık’a 5 gün kala, sorunun çözümü için TCDD Genel Müdürlüğüne gitti.

Kocaoğlu'ndan Ankara'ya 'İZBAN' çıkarması

İZMİR'de 10 Aralık Pazartesi günü greve çıkmayı planlayan İZBAN işçileri gün sayarken, Ankara'dan personelin örgütlü bulunduğu Türkiye Demiryolu İşçileri Sendikası (Demiryol-İş) İzmir Şubesi'ne davet geldi. Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) Genel Müdürlüğü, sendikayı görüşmeye çağırdı. Ankara'da çeşitli temaslarda bulunan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun da, TCDD Genel Müdürlüğü ile İZBAN'da sefer sıklığının arttırılması, grev ve hat kiraları gibi konuları görüştüğü öğrenildi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Ankara'ya giderek TCDD Genel Müdürlüğü yetkilileri ile görüştü. Kocaoğlu'nun İZBAN işçilerinin greve çıkmalarına yönelik konunun yanı sıra, tren sefer sıklığının arttırılması, sinyalizasyon konusunda yaşanan sorunlar ve hat kiraları gibi konuları görüştüğü öğrenildi. TCDD Genel Müdürlüğü ile Kocaoğlu'nun görüşmesinin ardından, kurum işçilerin örgütlü bulunduğu Demiryol-İş İzmir Şube Başkanı Hüseyin Ervüz'ü Ankara'ya çağırdı. Bugün (çarşamba) sabah saatlerinde Ankara'ya gitmek için yola çıkan Ervüz'ün, gün içerisinde planlanan görüşmeyi yapması bekleniyor. Ervüz, "Görüşmeden ne çıkarsa çıksın biz üyelerin görüşüne başvurup onaya sunacağız. Diğer türlü sözleşmeyi bağlamamız mümkün değil" dedi.

'İZMİR MODELİ'Nİ ANLATACAK

Öte yandan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, TED Üniversitesi tarafından düzenlenen 'Aziz Kocaoğlu ile Yerel Yönetim Modeli' sempozyumuna konuşmacı olarak katılacak. Kocaoğlu, saat 17.00'deki sempozyumda 'İzmir Modeli'ni katılımcılara anlatacak. Sempozyumda ayrıca TED Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Cengizkan, Prof. Dr. İlhan Tekeli ve Prof. Dr. Metin Şenbil de olacak.

Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2018, 11:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER