Kış geldi: Kar, boran fırtına…

Hava durumu 4 Aralık Meteoroloji raporu yayınlandı. Yapılan son tahminlere göre sıcaklıklar 4 ila 8 derece arasında düşüyor. İstanbul’da şiddetli yağmur gün boyu etkili olurken birçok ilde kar yağışı ve fırtınanın gün içerisinde etkili olması bekleniyor.

Kış geldi: Kar, boran fırtına…

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından 4 Aralık hava durumu raporu yayınlandı. Yayınlanan son tahmin raporuna göre Marmara Bölgesi başta olmak üzere yurdun kuzey batı kesimlerinde sıcaklıkların 4 ila 8 derece arasında düşmesi bekleniyor. Öte yandan İstanbul ve birçok ilde yağmur ve fırtına etkili olurken yine özellikle iç ve doğu kesimlerde de kar yağışının etkili olması bekleniyor. Peki, bugün hava durumu nasıl? İstanbul’a kar yağacak mı? İşte, Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan 4 Aralık hava durumu raporu…

HAVA DURUMU 4 ARALIK

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin büyük bölümünün yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Kıyı kesimler ile Güneydoğu Anadolu'nun batısında yağmur ve sağanak, iç ve doğu kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek olan yağışların; Samsun'un doğu ilçeleri, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize, Artvin kıyıları, Çanakkale, Balıkesir ve Manisa çevrelerinde kuvvetli yağmur, Bursa ve Bilecik'te kuvvetli karla karışık yağmur, Eskişehir ve Kütahya ile Ankara'nın güneybatı, Afyonkarahisar'ın kuzey ilçelerinde yer yer yoğun kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Gece saatlerinde iç ve doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Kuzeybatı kesimlerde 4 ila 8 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

KUVVETLİ YAĞMUR UYARISI

Yağışların; Samsun'un doğu ilçeleri, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize, Artvin kıyıları, Çanakkale, Balıkesir ve Manisa çevrelerinde kuvvetli yağmur, Bursa ve Bilecik'te kuvvetli karla karışık yağmur şeklinde olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı tedbirli ve dikkatli olunmalıdır.

YOĞUN KAR YAĞIŞI UYARISI

Yağışların; Eskişehir ve Kütahya ile Ankara'nın güneybatı, Afyonkarahisar'ın kuzey ilçelerinde yer yer yoğun kar şeklinde olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı tedbirli ve dikkatli olunmalıdır.

İSTANBUL °C, 10°C

Çok bulutlu ve yağmurlu

İZMİR °C, 12°C

Çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı

ANKARA °C, 3°C

Çok bulutlu, karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; güneybatı ilçelerinde yer yer yoğun kar şeklinde olması bekleniyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER