Kınık adım adım üniversiteye kavuşuyor

İzmir'in Kınık ilçesinin uzun yıllardır özlemi olan fakat bir türlü gerçekleşmeyen üniversite hayali adım adım gerçeğe dönüyor.

Kınık adım adım üniversiteye kavuşuyor

Binali Yıldırım'ın 8 Mart 2017 tarihinde Başbakan olarak Kınık ziyareti sırasında söz verdiği Kınık Üniversitesi hayata geçiyor 15 Mart 2019'da AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ'ın Kınık Belediye Başkanı Sadık Doğruer ile beraber Bakırçay Üniversitesi Rektörü Prof. Mustafa Berktaş'ı ziyareti ile başlayan Kınık'a üniversite kurma çalışmalarında sona gelindi.

Kınık Devlet Hastanesinin açılışı için geçtiğimiz 22 Temmuz'da Kınık'a gelen Binali Yıldırım konuşmasında Kınıklılar'a müjdeyi verdi. Binali Yıldırım konuşmasında, "Belediye Başkanımız sizlere doğalgaz sözü verdi geldi mi, geldi. Toki sözü verdik yapıldı mı, yapıldı. Hastane sözü verdi, açılıyor mu açılıyor. Şimdi ne kaldı Sağlık Meslek Yüksekokulu açılacak. Önümüzdeki yıl Bakırçay Üniversitesi'ne bağlı Sağlık Bilimleri Meslek Yüksekokulu Kınık'a açılacak artık Kınık ve İzmir'in sağlık personeli Kınık'ta yetişecek" diyerek Üniversite müjdesi vermişti.

Kınık Belediye Başkanı Sadık Doğruer dün Bakırçay Üniversitesi'ni ziyaret ederek Rektör Mustafa Berktaş ile üniversite yeri konusunda görüştüler. Başkan Doğruer yaptığı açıklamada, "İlçemizin sosyo ekonomik olarak gelişmesine önemli katkı sağlayacak olan Sağlık Meslek Yüksekokuluna bir adım daha yaklaştık. Bügün Rektörümüz Mustafa Berktaş ile çok verimli geçen görüşmeler yaptık. Sağlık Bilimleri Kınık Meslek Yüksekokulu 2020-2021 eğitim yılında hizmete alınacak. Emeği geçen başta son Başbakanımız Binali Yıldırım, AK Parti Genel Başkan Yardımcımız Hamza Dağ, Bölge Milletvekilerimiz ve Bakırçay Üniversitesi Rektörü Prof. Mustafa Berktaş olmak üzere herkese teşekkür ediyorum" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER