Kılıçdaroğlu'ndan, CHP'li başkanlara: Gurur duyuyorum

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Konya'da 81 ilin belediye başkanı ile bir araya geldi. 

Kılıçdaroğlu'ndan, CHP'li başkanlara: Gurur duyuyorum

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Konya'da düzenlenen yerel yönetimler zirvesinde konuştu. Yoğun katılımın olduğu toplantıya, İzmir'den ilgi büyüktü. Toplantıda konuşan Kılıçdaroğlu, “CHP’nin bütün belediye başkanlarıyla onur ve gurur duyuyorum. Hepsi görevlerini yapıyor. En zor şartlarda çalışıyor” ifadelerini kullandı. 

Özellikle partinin en az oy aldığı illerden olan Konya’da gerçekleştirilen  ‘2019 yerel seçimlerine hazırlık’ zirvesinde yerel seçimlerde aday belirlemedeki kriterleri de masaya yatırıldı. Toplantıda, İstanbul, Ankara, Bursa, Balıkesir, Antalya, Mersin ve Adana'nın da aralarında bulunduğu büyükşehirlerin nasıl alınabileceği tartışıldı.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ve ilçe belediye başkanlarının da katılım sağladığı toplantıda, Kılıçdaroğlu önemli mesajlar verdi.

CHP’NİN BÜTÜN BELEDİYE BAŞKANLARIYLA ONUR VE GURUR DUYUYORUM

Belediye başkanlarıyla gurur duyduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, "Hepsi görevlerini yapıyor. En zor şartlarda çalışıyor. Onlar biliyor ki ‘ben geldim, halka hizmet ediyorum’ diyorlar. Nerede bir CHP’li belediye varsa orada huzur, bereket, birlikte yaşama iradesi var. Orada kimse ötekileştirilmiyor. Kimse inancından, etnik kimliğinden dışlanmıyor. Mesela Roman kardeşlerimizi meclise sokan da biziz, onlara temsil hakkı veren de biziz. Hiç kimseyi ötekileştirmeden, dışlamadan yürüyeceğiz. Bizim kitabımızda ‘oy vermedi, hizmet yok’ anlayışı kesinlikle yok. Başkan görevlerini yapacak. Biz onlara benzemeyeceğiz. Adalet, hukuk bizim temel inancımızdır. Önümüzdeki dönemde Ankara, İstanbul, Denizli, Balıkesir, Kocaeli, Trabzon gibi büyük kentleri alacağız. Türkiye’ye de nasıl yerel yönetimler hizmeti verilir açık net göstereceğiz. En küçük yerde yaptığımız hizmet Türkiye’ye yayılıyorsa Ankara, İstanbul dünya kentleriyle yarışacak hale gelecek” dedi.

"CHP NE YAPTI SİZE"

Sözleirne hükümeti eleştirerek devam eden Kılıçdaroğlu; “Sabah öğlen akşam CHP, CHP, CHP… CHP ne yaptı size? Doları CHP yükseltiyse ülkeyi Ortadoğu bataklığına CHP soktuysa CHP’yi eleştir. CHP bir tek şey yapıyor onu hazmedemiyorlar. CHP onların yanlışlarını halka anlatıyor. Bir tek CHP anlatıyor. Benim hatalarımı halka anlatma diyor. Ülkedeki sıkıntıların sebebi CHP mi? Bütün vatandaşlara sesleniyorum artık şapkayı önüne alıp düşünme zamanı. Açıkça söylüyorum bu memleketi bu hale getiren Ankara’da oturan beyledir. Bana diyorlar devlet maaşı dışında para kazanmadı. Evet cebimi düşünmedim yolsuzluk yapmadım haram yemedim. Haram yemeyi kul hakkı yemeyi marifet sayıyorlar. Haram yediysen boğazında dursun kardeşim. Haram da yedirtmedim. CHP iktidar olursa malı götüremem derdindeler. CHP iktidar olursa size haram yedirmeyeceğim. Yedirmeyeceğim ya! Biz böyle bir ahlaktan geliyoruz. Biz her kuruşun hakkını veririz. Nankör değiliz. Vatandaşa hizmet hakka hizmettir. Biz böyle anlıyoruz. 50 kere söyledik" dedi.

"ADALET GÜVEN KAYBETTİ"

"Camiye kışlaya adliyeye siyaset sokmayın dedik" diyen Kılıçdaroğlu; "Şimdi her tarafta siyaset var. Adalet güven kaybetti. Adalet olsa 450 kilometre niye yürüyeyim? Niye yürüyorsun diyorlar ama adalet var diyemiyorlar. Onlar da biliyor adalet olmadığını.15 yılda Türk Lirası’nı bu kadar itibarsız hale getiren dünyada başka devlet olmamıştır. Yerliyiz milliyiz diyorlar. Mevlana’nın önünde söylüyorum siz gayri millisiniz. Devletin kozmik odasını terör örgütüne açan kim? CHP mi? Şehir hastaneleri yapıyorlar. Müteahhit Türk, arsa bizim arsamız, her şeyi Türkiye’de üretiliyor. İhaleyi niye dolarla yapıyorsun? Hani sen yerli ve milliydin? Niye TL ile yapmıyorsun? Hastane yapıyorsun her şeyi yüzde yüz Türk malı. Ama ihale dolarla! Niye kardeşim? Yeşile merakın nereden geliyor? O zaman TL’yi kaldır, dolar geçerli de. Zaten fiilen o hale getirdin” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 13 Nisan 2018, 13:13
YORUM EKLE

banner47