banner51

Kılıçdaroğlu'ndan 'İzmir adayı' açıklaması

Hürriyet Gazetesi yazarı Hande Fırat, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun gazetelerin Ankara temsilcileriyle yaptığı toplantıyı yazdı.

Kılıçdaroğlu'ndan 'İzmir adayı' açıklaması

Hürriyet Gazetesi yazarı Hande Fırat, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun gazetelerin Ankara temsilcileriyle yaptığı toplantıyı yazdı.

Hande Fırat'ın köşe yazısının Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarıyla ilgili bölümü şöyle:

KILIÇDAROĞLU İLE YENİ YIL SOHBETİ

Aralık ayının son günlerinde Ankara’da siyasiler genelde bitmekte olan yılın değerlendirilmesi ve yeni senenin projeleri için medya temsilcileri ile buluşur. Gelecek hafta MHP Genel Başkanı Bahçeli ile konuşacağız, bu hafta ise CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ile bir araya geldik. Sohbetten yerel seçimlerle ilgili gelişmeleri sıralayayım.

İZMİR’E KADIN ADAY BULUNAMADI

“İzmir için aklınızda aday var mı” sorusuna önce “Hayır”, sonra “Kafamızın bir tarafında var mutlaka” dedi. (Masada yanında oturan Tuncay Özkan işaret edilerek) “Yanınızda mı oturuyor” sorusuna ise “Onu bilmiyorum” yanıtını verdi.

Bendeki kulis bilgisi, bir kadın aday aradığı ama bulamadığı, halihazırda masada hâlâ Abdül Batur, Tunç Soyer ve Tuncay Özkan’ın olduğu yönünde...

MERAL AKŞENER İLE ORTAK MİTİNG

Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile ihtiyaç olursa ortak miting düzenleyecek.

Kemal Kılıçdaroğlu - Meral Akşener

BELEDİYE MECLİS ÜYELİKLERİ İÇİN FERMUAR SİSTEMİ

CHP belediye meclis üyelikleri için fermuar sistemini oluşturacak. 1-3-5-7. sıraları örgüt belirleyecek, aradaki sıralara kadın ve gençler yazılacak.

ERDEM GÜL ADALAR ADAYI

Adalar’a gazeteci aday geliyor. Cumhuriyet gazetesi Ankara eski Temsilcisi Erdem Gül’ün İstanbul Adalar’dan aday gösterileceği konusunda CHP Genel Başkanı “Büyük bir ihtimalle olacak” dedi.

KILIÇDAROĞLU: ÖZHASEKİ SİNCAN’IN YOLUNU BULAMAZ

CHP Genel Başkanı, sohbette AK Parti’nin aday ya da olası adaylarından tek bir ismi doğrudan hedefe koydu ve “Samimi söyleyeyim, Mehmet Özhaseki’yi Kızılay’a koysalar Sincan nerededir bilmez. Hangi akılla getirdi bilmem. Sonra bu Ankaralılara hakarettir. Milyonluk Ankara’da belediye başkanı çıkaramadılar. Bitpazarına nur yağmıyor” dedi. (gerçekgündem)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER