Kılıçdaroğlu'dan İzmir örneği!

Cumhuriyet Halk Partisi’nden üst yöneticiler ve belediye başkanları Ankara’daki toplantıda bir araya geldi. İstifa kararı alan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu ilk kez üst yönetimle toplantıdaki yerini aldı. Genel Başkan Kılıçdaroğlu, İzmir'i örnek gösterdi

Kılıçdaroğlu'dan İzmir örneği!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında gerçekleştirilen "Belediye Başkanları Toplantısı" başladı. CHP lideri Kılıçdaroğlu, toplantıda konuşuyor.

Kılıçdaroğlu, "Hiçbir siyasal parti CHP'nin eline su dökemez. Bize kızabilirler, bazı hizmetlerimizi yanlış, bazılarını eksik bulabilirler ama eğri oturup doğru konuşalım. Metro deyince akla CHP gelir. Temelini atanlar CHP'li belediyeler" diye ekledi. 

İZMİR'İ ÖRNEK GÖSTERDİ

Kılıçdaroğlu, uzun bir aradan sonra ilk kez İzmir’in metrodaki başarısını örnek gösterdİ.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, sözlerine “Yerel yönetimlerde ittifak yapacak mısınız?” sorusuna cevap vererek başladı; şöyle devam etti: “Biz sandıkta ittifak yapacağız. İstanbul’da nefes almak için nereye gidersiniz? CHP’li belediyelerin ilçelerine. Bakın, Eskişehir, ve Muğla nefes alacak yerlerini nasıl koruyor? Soracağız seçmene: Senin kentinin Muğla gibi olmasını istiyor musun? O zaman tek yapacağın iş var, CHP’ye oy vereceksin. Nerede bir CHP’li belediye varsa orada huzur var. Hatay’da huzur var, çünkü orada CHP yönetimi var… Ayrımcılık yok… CHP’li belediyelerin ortak özelliği kimlik üzerinden ayrım yapmadan tüm vatandaşlara eşit hizmet götürmektir.”

Kılıçdaroğlu, “Biz Ak Partili seçmenle de ittifak yapacağız…” diyerek sözlerini sürdürürken uzun bir aradan sonra İzmir’den de örnek verdi: “Biz seçmene CHP’li kentleri göstereceğiz… Bizim belediyelerimiz her kuruşun hesabını verir… İzmir neden metroyu İstanbul ve Ankara’ya göre yarı yarıya ucuz yapabildi? Çünkü, İzmir’i CHP’li belediye yönetiyor…”

"İktidar hazmedemiyor. 'Açık bulabilir miyiz?' diye sürekli müfettiş gönderiyorlar"

-CHP'nin yer aldığı belediyelerde yurttaş rahat eder. Bütün ibadathaneler tertemizdir CHP'nin olduğu yerlerde. Biz belde halkı nasıl yaşamak istiyorsa onu veriyoruz. Böyle bir gelenekten geliyoruz. Bunları yaparken belediyelerimizin baskı altında olduğunu biliyoruz. İktidar hazmedemiyor. 'Açık bulabilir miyiz?' diye sürekli müfettiş gönderiyorlar. Göndermezseniz namertiniz?

-Erdoğan, istifa edecekler yoksa bedeli ağır olur diyor. Ne demek bu? Çok ağır bir laf. Eğer yolsuzluk yaptılar, istifa ettiler ve aklandılarsa sen harama ortaksın demektir; eğer istifa ettirildilerse de bunun çıkıp açıklanması lazım. Bizim verilemeyecek hiçbir hesabımız yoktur. Hesap vermeyi de onurlu ve gururlu bir hareket olarak görürüz. 

KOCAOĞLU İLK KEZ...

1 Ekim tarihinde 2019 Mart’ında yapılacak yerel seçimler için aday olmayacağını açıklayan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu da başkentteki toplantıya katıldı. Kocaoğlu, İzmirli belediye başkanlarıyla birlikte arka sıralarda konuşmaları dinledi. Kocaoğlu, tarihi karar sonrası genel merkez yönetim kadrosuyla ilk kez bir araya gelmiş oldu. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER