Kartal'da 8 katlı bir bina çöktü

İstanbul Kartal'da patlama sonrası 8 katlı bir binada çökme meydana geldi. Olay yerine çok sayıda itfaiye ve kurtarma ekibi sevk edildi. İlk belirlemelere göre, olayda bir kişi hayatını kaybetti, 4 kişi kurtarılmaya çalışılıyor.

Kartal'da 8 katlı bir bina çöktü

Kartal ilçesinde Cevizli Mahallesi Bankalar Caddesi Sema Sokak'ta bulunan 8 katlı bir bina çöktü.İhbar üzerine olay yerine çok sayıda AFAD, polis, sağlık ve itfaiye ekibi sevk edildi.

Olay yerinde güvenlik şeridi oluşturulurken, kurtarma ekipleri çalışmalarına başladı.Binada 12 daire bulunduğu ve oturanların olduğu belirtildi. Öte yandan binanın altında da atölyenin olduğu öğrenildi.

 BİR KİŞİ ÖLDÜ, 4 KİŞİ KURTARILMAYI BEKLİYOR 

İlk belirlemelere göre, olayda bir kişi hayatını kaybetti, 4 kişi kurtarılmaya çalışılıyor.

VALİ OLAY YERİNE GİDİYOR 

Öte yandan, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya'nın olay yerine hareket ettiği bildirildi.

Cevizli Muhtarı Memiş açıklamalarda bulundu. Binada 24 daire olduğunu söyleyen Dikilitaş, şunları kaydetti:

"Binanın altındaki bodrum katında 15-20 çalışanı olan bir tekstil atölyesi var. Tam sağlıklı bilgi alamadık. 24 dairede de oturanlar var. Kaç kişi yaşadığını bilmiyorum.

Cevizli-Orhantepe sınır olduğu için kesin bilgimiz yok. Kurtarma çalışmaları devam ediyor. Patlama yok, binanın kendi kendine çöktüğü söyleniyor. Binanın çok eski bina olduğu söyleniyor."

 BİNANIN, PATLAMANIN ARDINDAN ÇÖKTÜĞÜ İDDİA EDİLİYOR 

İhbar üzerine olay yerine çok sayıda AFAD, polis, sağlık ve itfaiye ekibi sevk edildi. 

 BİNANIN ÇÖKMEDEN ÖNCEKİ HALİ 

Bursa ve Sakarya'dan da kurtarma ekiplerinin arama çalışmalarına katılacağı öğrenildi.

Olay yerinde güvenlik şeridi oluşturulurken, kurtarma ekipleri çalışmalarına başladı.Binada 12 daire bulunduğu ve oturanların olduğu belirtildi.Görgü tanıkları enkaz altında kalanların olduğunu dile getirdi.

İlk belirlemelere göre 1 kişi yaşamını yitirdi, yaralı 4 kişi ise kurtarılmaya çalışılıyor.Öte yandan, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya'nın olay yerine hareket ettiği bildirildi.Olay yerinden geçen kişilerin de hafif şekilde yaralandığı öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2019, 17:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER