Karataş'tan Bahçeli'nin çağrısına yorum: MHP fitne odaklı...

MHP Lideri Bahçeli’nin, ‘Pişmanlık yaşayan, hatasını anlayan her kardeşimle, ülküdaşımla kucaklaşmaya hazırım’ açıklaması sonrasında konuşan İzmir İl Başkanı Karataş, “Teşkilat olarak pişman olanlara kapımız açık. MHP fitne odaklı olmayan herkesin evidir” dedi

Karataş'tan Bahçeli'nin çağrısına yorum: MHP fitne odaklı...

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin , “Pişmanlık yaşayan, hatasını anlayan her kardeşimle, ülküdaşımla kucaklaşmaya hazırım” açıklaması gündeme bomba gibi düştü.

MHP İzmir İl Başkanı Necat Karataş da Lider Bahçeli’nin çağrısını kent özelindeki dinamikleri dikkate alarak değerlendirdi.

2016 yılındaki kurultay süreci sonrasında partiden kopanlar 16 Nisan referandumunda hayır kanadında yer almıştı. Bir kısım eski MHP’li ve ülkücü de Meral Akşener önderliğinde kurulan İYİ Parti saflarına katılmıştı. Gelinen süreçte de MHP, AK Parti ve Büyük Birlik Partisi (BBP) Cumhur İttifakı’nda yer alırken İYİ Parti, CHP, Demokrat Parti ve Saadet Partisi’yle birlikte Millet İttifakı’nı kurdu.

Siyasi partiler 24 Haziran erken genel ve cumhurbaşkanlığı seçimlerine kilitlenirken MHP Lideri Bahçeli’den gelen çağrı kulisleri hareketlendirdi. MHP İzmir İl Başkanı Karataş, geri dönme ihtimalleri hakkında konuşurken kriterleri ve hassas oldukları noktaları belirtti.

YANLIŞ YOLA GİRDİĞİNİ GÖREN…

Başkan Karataş, “Genel başkanımız 18 Mart olağan kurultayında da bahsetmişti. Herhangi bir fitne içinde olmayan, MHP’de değişimden öte dönüşüm çabası içinde olmayan herkesle bu kurultayımızda kucaklayacağız demişti.  Şimdi de söylediği bundan ibarettir. Değişim çabası içinde olmuş ama pişmanlığını yaşamış, dönüşüm isteyenlerin peşine takılıp bunun farkına varan yanlış bir yola girdiğini gören MHP’nin tüm mensuplarına çağrı yapmıştır” diye konuştu.

MAKUL VE ÜSLUBU BOZMAYANLARLA MHP’NİN BAĞI KESİLMEYECEK DEMİŞTİM

Karataş, “Ben bu konuyla ilgili geçmiş dönemlerde açıklamalar yapmıştım. Makul diye tabir ettiğimiz, üslubu bozmayan arkadaşlarımızın MHP bağının kesilmeyeceğini söylemiştim. Ben üç hilalin ve Bozkurt’un altından gitmem diyen makul arkadaşların kucaklanacağını söylemiştik. Liderimiz burada partisini değiştirmeyen, herhangi bir siyasi partiye ya da yeni kurulan bir siyasi partide yer almayan, MHP’de fitne çabası içinde olmayacak herkesi kucakladığını söylüyor. Kişiler önemli değil. Yeni kurulan partinin kendi açısından ve ülke açısından hiçbir şey ifade etmediğini düşünen tüm gönüldaşlarımızın, geçmişte MHP’de hizmeti geçen, mücadelesiyle bilinen tüm dava arkadaşlarımızın kucaklanacağını söylüyor” dedi.

PİŞMANLARA KAPIMIZ AÇIK, MHP FİTNE ODAKLI OLMAYANLARIN EVİDİR

Karataş, “Biz zaten İzmir İl Teşkilatı olarak genel başkanımızın vermiş olduğu talimat ya da açıklamış olduğu kucaklaşma mesajı açısından üzerimize düşeni yaparız. Bunu İzmir olarak tam manasıyla sağlayacağımızı söylüyorum. Pişman olanlara kapımız açık. MHP fitne odaklı olmayan herkesin evidir” ifadelerini kullandı. (egedesonsöz)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER