Kalyoncu’dan ittifak ve MHP için iddialı yorum!

İzmir 1. Bölge 1. Sıra Milletvekili Adayı Prof. Dr. Hasan Kalyoncu “Millet aklı olan Cumhur İttifakı’nı ve MHP’yi İzmir’de en yüksek oyla meclise ve iktidara taşıyacağız” dedi

Kalyoncu’dan ittifak ve MHP için iddialı yorum!

Milliyetçi Hareket Partisi İzmir 1. Bölge 1. Sıra Milletvekili Adayı Prof. Dr. Hasan Kalyoncu seçim çalışmalarını yüksek tempoyla sürdürüyor. Yaptığı seçim çalışmalarıyla ilgili basına bilgi veren Prof. Kalyoncu, seçim çalışmalarının oldukça yoğun ve verimli geçtiğini ifade etti.

İzmir halkının Milliyetçi Hareket Partisine ve Cumhur İttifakına yönelik büyük bir teveccühünün olduğunu söyleyen Kalyoncu, ‘İzmir’den çok umutluyum. Milli mücadele ateşinin ilk yakıldığı kent olan İzmir, Cumhuriyet değerlerine sıkı sıkıya bağlı, millet aklını kendine rehber edinmiş bir şehir.  İzmir halkı çok önemli bir oy oranıyla Cumhur İttifakını da sandıkta destekleyecektir’ dedi.   

TÜRKEŞ'İN KABRİNİ ZİYARET ETTİ

Milletvekilliği kesin aday listeleri açıklandıktan sonra İzmir’de yürüttüğü çalışmalara bir günlük ara vererek MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin hayır duasını, emir ve görüşlerini almak için Ankara’ya giden Kalyoncu,  Alparslan Türkeş’in kabrini de ziyaret ettikten sonra İzmir’e döndü. Kalyoncu, “Onlar olmasa bu hareket bugünlere ulaşamazdı, onlar devletimizin bekası ve milletimizin geleceği için şehit oldu” dediği  Ülkücü şehit  Halil Esendağ’ın kardeşi Arif Esendağ’ı, Ülkücü Şehit Saffet Çelik'in annesi Aysel Hanımı,  Ülkücü Şehit Adnan Koç’un ailesini,  Ülkücü Şehit Turan İbrahim’in eşi Meryem hanımı ve ülkücü Şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun kabrini ziyaret etti.  

Katıldığı iftar programlarında, hemşeri derneklerinde ve sivil toplum kuruluşlarında MHP’nin yoğun bir ilgi ve alakayla karşılandığını söyleyen Prof. Dr. Hasan Kalyoncu basına yaptığı açıklamada “Mustafa Kemal Atatürk’ün izini takip ederek İzmir’den harekete geçmek ve İzmir’in dağlarında yeniden çiçekler açtırmak İçin, Cumhur İttifakı İçin, Türk Milletinin Bekası için, liderimizin işaret ettiği doğrultuda çalışmalarımız sürüyor” dedi. Kalyoncu 23 Mayıs Çarşamba günü İnciraltı’nda 1. Bölge Milletvekili adayları, ilçe başkan ve yöneticilerinin, İzmirli vatandaşların geniş katılımıyla bir iftar programı düzenlediklerini ifade etti.

"MEŞAKKATLİ ANCAK HAYIRLI BİR YOLA ÇIKTIK"

İftar programında konuşan Kalyoncu “Cumhuriyet ve millet sevdalısı İzmirli hemşerilerim, meşakkatli ancak hayırlı bir yola çıktık. Bu yolun en temel amacı milletimizin sahip olduğu milli ve manevi varlıkları korumak ve devletimizin bekasına sahip çıkmaktır”  diyerek bütün enerjisini Büyük Türkiye, yatırımlardan hak ettiği payı alan gelişmiş İzmir için harcayacağını ifade etti. 

Kalyoncu yaptığı konuşmada Karabağlar Müteahhitler ve İşadamları Derneği, Kahramanmaraş Dernekleri Federasyonu,  Kütahya Dernekleri Federasyonu, Sivaslılar Derneği ve Kuran’a Hizmet Vakfı, Karabağlar Sanayi Sitesi, Buca, Konak, Karabağlar, Gaziemir, Torbalı esnafına gösterdiği ilgi ve nezaketten dolayı teşekkür etti.

MHP İzmir Milletvekili Adayı Hasan Kalyoncu ‘Alçakça yapılan kuşatmaları kırmak ve Türkiye’yi aydınlık bir geleceğe taşımak; şerefli tarihimize, kahraman ecdadımıza, bu vatanı bizlere emanet eden aziz şehitlerimize, büyük Türk Milletine karşı boynumuzun borcu çok çalışmaktır. Bu nedenle Millet Aklı olan Cumhur İttifakını ve MHP’yi İzmir’de en yüksek oyla meclise ve iktidara taşıyacağız”  diyerek sözlerini sonlandırdı.   

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER