Kadın Kooperatifi yeni dönem üyeleri seçildi

Bornova Belediyesi Kadın Kooperatifi'nin 2018 yılı olağan genel kurul toplantısında yeni yönetim ve denetim kurulu üyeleri belirlendi.

Kadın Kooperatifi yeni dönem üyeleri seçildi

2018 yılına ait yönetim ve denetim kurulu raporlarının okunması ile başlayan toplantıya Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, CHP Bornova İlçe Başkanı Asım Güven, bürokratlar ve vatandaşlar katıldı. Kooperatif Başkanı Hürriyet Yıldız'ın sunumunu yaptığı faaliyet raporu oybirliğiyle kabul edildi. Mevcut Kooperatif Başkanı Hürriyet Yıldız güven tazeleyerek yeni dönem için de seçilirken Sema Neke başkan yardımcısı oldu.

Seçim dönemi sürecinde kadın girişimi, istihdam ve üretim konusunda çok öneriler aldığını ifade eden Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, kooperatif üye sayısının yetersiz olduğunu, arttırmak için çalışmalar yapacaklarını belirtti. Başkan İduğ, "500 bin kişilik Bornova nüfusu için kooperatif üye sayısı çok az. Omuz omuza yürüyeceksek 64 kişilik üye sayısını 640'lara, 1640'lara çıkaracağız" dedi.

Mevcut kooperatif yerinin sağlıklı ve yeterli olmadığına da dikkat çeken Başkan İduğ "Biz eğer kadınlarımızı üretime, istihdama davet ediyorsak onların yeteneklerini sergileyebilecekleri alanları yaratmamız lazım. Bornova Belediyesi'nin bu olanakları var. Burayı sizler yönetiyorsunuz. Sizden yer için öneriler bekliyorum" diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER