Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisine memur alınacak

Jandarma Genel Komutanlığı ile Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığına açıktan atama ile 37 devlet memuru alınacak.

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisine memur alınacak

Resmi Gazete'de yayımlanan ilana göre, Jandarma Genel Komutanlığı  karargahı ile bağlı birlik ve kurumlarında istihdam edilmek üzere 33, Jandarma ve  Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığında istihdam edilmek üzere 4 olmak üzere  toplam 37 açıktan devlet memuru alımı gerçekleştirilecek.

Başvurular 11-26 Aralık tarihleri arasında internet üzerinden  yapılacak. Başvuruların başlama ve bitiş saatleri, alım yapılacak devlet memuru  branşları, alım şartları ve diğer detaylar www.jandarma.gov.tr, www.jsga.edu.tr  ve www.dpb.gov.tr adreslerinde yer alan duyurularda ilan edilecek.

Başvuracak adayların Türk vatandaşı olmaları, 657 sayılı Devlet  Memurları Kanunu'nun 48'inci maddesinde belirtilen genel ve özel şartları  taşımaları, 2018 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavına (2018 KPSS) girmiş  olmak ve başvuru kılavuzunda unvanların karşısında belirtilen puan türünden  belirtilen en az puanı almış olmaları gerekiyor.

Adayların yapılacak uygulamalı meslek bilgisi ve mülakat sınavlarında  başarılı olmaları durumunda, sevk edilecekleri hastanelerden "Sivil Memur Adayı  Olur" kararını içeren sağlık raporu almaları isteniyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER