banner51

İzmirspor efsanelerine rölyef

İzmir'in cumhuriyet ile yaşıt kulübü İzmirspor'un unutulmaz futbolcuları Tarık Gençay, Seyfi Talay ve Özcan Altuğ, Karabağlar Belediyesi tarafından yaptırılan rölyefleriyle ölümsüzleştirildi

İzmirspor efsanelerine rölyef

Kulüp binası karşısındaki yenilenen İzmirspor Gençlik Parkı'yla birlikte bugün gerçekleşen açılış törenine Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır, İzmirspor Başkanı Mustafa Gürkan, TÜRFAD İzmir Şube Başkanı Bahri Vreskala, TÜFAD İzmir Şube Başkanı Şaban Acarbay, İzmirsporlu eski futbolcular ve efsane isimlerin yakınları katıldı. Törende mahalle sakinleri adına Belediye Başkanı Selvitopu'na çiçek verilirken, açılışın ardından üç unutulmaz ismin rölyefine karanfil bırakıldı.

İzmirspor'da hem futbol oynayan hem de teknik direktörlük yapan Tarık Gençay, penaltı atışlarıyla ünlü kaleci Seyfi Talay ve 21 Şubat 1959'da İzmirspor-Beykozspor arasında Alsancak Stadı'nda oynanan Milli Lig'in ilk maçında ilk golü kaydederek tarihe geçen Özcan Altuğ'la olan anılarını paylaşan yakınları törene katılanlara duygu dolu dakikalar yaşattı. Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu geçmişe ve tarihe sahip çıkmaları gerektiğini belirterek, "İzmirspor 1923'te kuruluşmuş İzmir'in en köklü kulüplerinden biri. İzmirspor'a destek olmak tüm İzmirlilerin görevi. Yerel yönetim olarak sporu ve kulüpleri desteklemeyi sürdüreceğiz. Unutulmaz futbolcuların isimlerini tesis ve sahalarda da yaşatmak gerekir" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER