İzmirli Balkanlar 'adayımız Öztürk' dedi

İzmir’de  sivil toplum kuruluşlarında uzun yıllar önemli işlere imza atan Balkan Anadolu Derneği Başkanı Ender Öztürk, bu kez AK Parti Milletvekili adaylığına destek veren STK’larla buluştu. Dernekler “Adayımız Öztürk” dedi

İzmirli Balkanlar 'adayımız Öztürk' dedi

Buca’da yer alan Kosova Rumeli Derneği tarafından düzenlenen toplantıya  2 federasyon ile İzmir’in en köklü Balkan dernekleri ve Balkan camiasının İzmir’deki kanaat önderleri katıldı. Açılış konuşmasını yapan Dernek Başkanı İbrahim Şengöz şimdiye dek 5 milletvekili çıkardıklarını Öztürk’ün de 6. milletvekili olarak kendilerini gururlandıracağını söyledi.

Toplantıda söz alan federasyon ve dernek başkanları da Öztürk’ün Türkiye’nin birlik ve beraberliği için büyük hedeflerle önemli projeler hazırladıklarını belirterek İzmirli Balkanları en iyi temsil edecek ismin kendisinin olduğunu vurguladı.

BU BİR AŞK HİKAYESİ

Konuşmasına başlamadan önce kendisine balkan camiasına yaptığı hizmetlerden dolayı onur belgesi takdim edilen Öztürk “Bu belge benim için milletvekilliği mazbatası kadar değerli. Ömrüm boyunca şeref nişanesi olarak saklayacağım” dedi.

Aynı şekilde kendisine verilen büyük destek için de şükranlarını sunan Öztürk, “ Bizi bugün burada bir araya getiren 25 yıllık dostluğumuz kardeşliğimiz her şeyden üstündür. Çünkü bu bir koltuk hikayesi değil bu bir aşkhikayesidir.biz bu büyük aşka aşığız, balkanların Türkiye aşkına aşığız. Bizler ülkemize  turist olarak gelmedik. Büyük acılarla, mücadelerle kanla gözyaşıyla yoğrularak geldik. Bayrağımız için dinimiz için birliğimiz için başladığımız bu acı dolu yolculukta atalarımız şehit düştüler. Hem Balkanlardaki soydaşlarımızın gelecekte aynı acıları yaşamaması için hem de Türkiye’nin Balkan nüfusunu büyük ölçüde barındıran İzmir’de sizleri temsil etmek için sizin vekilliğinize talip olduk. Biz hep beraber daha önce milletvekilleri çıkardık. Balkan camiası olarak birbirimize bağlıyız ben her zaman bütün derneklerimizin emrinde bir nefer oldum. Şimdi sevgili federasyon ve dernek başkanlarımız aynı şekilde bu sefer benim bu göreve talip olmamı istediler. Ben de böylelikle bu tarihi görevi almak için huzurunuzdayım sizlerin desteğiyle hep beraber bunu başarabileceğimize inanıyorum. Şimdiye dek olduğu gibi sadece balkan kardeşlerim için değil güzel ülkemin her karışı için birlik ve beraberlik çalışmaları gerçekleştireceğiz. Bu anlamda yaptığımız ve yapacağımız çalışmaların hedefi belli; Daha da güçlü bir Türkiye. İnşallah bu amaçla hep birlikte çıktığımız yolda sizi en iyi şekilde temsil edeceğim. Verdiğiniz destekler için çok teşekkür ediyorum” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER