İzmir’in sayılarla 'korona' raporu: Kaç vaka var?

Koronavirüs salgınına ilişkin vaka ve can kaybı sayısı Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından her gün açıklanıyor. Peki, İzmir'deki son durum ne? Detaylar haberimizde...

İzmir’in sayılarla 'korona' raporu: Kaç vaka var?

BEN HABER - CANSU TEMİR AKSU

Koronavirüs salgınıyla mücadele tüm Türkiye'de büyük bir özveri ile devam ediyor. Alınan önlemler sayesinde; vaka ve can kaybı sayısında da düşüş yaşanıyor.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından gün gün açıklanan verilere göre; Koronavirüsten 30 Nisan'da hayatını kaybeden 93 kişiyle birlikte toplam can kaybı 3 bin 174'e yükseldi. Bakan Koca, "Test sayısında 1 milyonu geçtik. Vaka sayısında artış öngörülebilir seyirde. Solunum desteğine ve yoğun bakıma ihtiyaç duyan hasta sayısında düşüş, iyileşen hasta sayısında ise artış devam ediyor." ifadelerini kullandı.

PEKİ İZMİR'DE DURUM NE?

Koronavirüs salgınında en çok vakanın görüldüğü ikinci kent olan İzmir'de de, yürütülen mücadele kapsamında güzel sonuçlar gelmeye devam ediyor. 

Bu kapsamda; son 24 saatte İzmir’de 106 yeni vaka tespit edildiği öğrenilirken; 140 hasta ise sağlığına kavuştu.

Öte yandan; İzmir'de toplam vaka sayısı 5 bin 701 olarak öğrenilirken; kentte şu ana kadar 209 kişi hayatını kaybettiği de ifade edildi.

İzmir genelinde iyileşen hasta sayısı ise bin 811 olarak öğrenildi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER