İzmir’de taksici olamadı, dehşet saçtı!

İzmir’de uyuşturucu bağımlıları, sabıkalılar ve eğitime katılmayanlar taksicilik yapamıyor. Sabıkalı M.Y. olumsuz yanıt alınca İzmir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası’na saldırdı, camları kırdı. Güvenlik kamerası o anları kaydetti

İzmir’de taksici olamadı, dehşet saçtı!

İzmir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası saldırıya uğradı. M.Y. (38) akşam saatlerinde hem Oda’nın hem de park halindeki panelvan türü aracın camlarını kırdı. Gözaltına alınan zanlı, taksicilik yapabilmek için başvurduğunu, çok sayıdaki suç kaydı nedeniyle olumsuz yanıt alınca saldırıyı gerçekleştirdiğini söyledi.

Saldırı anları güvenlik kamerası tarafından kaydedildi. Polis tarafından el konulan görüntülerde M.Y. önce şişeyle Oda’nın camını kırıyor. Daha sonra park halindeki bir otomobildeki kişilerden çekiç alıp önce üzerinde İzmir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası logosunun bulunduğu resmi plakalı aracın, ardından da Oda’nın diğer camlarını kırıyor.

SORUŞTURMA GENİŞLETİLDİ

İzmir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası 10 ay önce de benzer saldırıya uğramış, bir kişi taşla camları kırmıştı. İzmir Emniyet Müdürlüğü, 2 olay arasında bağlantı olup olmadığını belirlemek üzere soruşturmayı genişletti. Son saldırıda M.Y.’nin yardım aldığı kişilerin, olay öncesinde ve sonrasında şüpheli davranışları ile dikkat çekenlerin kimlikleri belirlenmeye çalışılıyor. Bu amaçla kamera görüntüleri inceleniyor.

"DOĞRULUĞUMUZ ORTADA"

Aynı zamanda Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu Başkanvekili olan İzmir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Celil Anık, sabıkalıya, bağımlıya engel olma çabalarının doğruluğunun bu son saldırı ile ortaya çıktığına işaret etti. Anık, sektörlerine öncülük eden ve Türkiye’ye örnek uygulamaları nedeniyle son dönemde hedef gösterildiklerini, ancak hiçbir saldırının kendilerini yıldıramayacağını dile getirdi, şöyle konuştu:

“İçişleri Bakanlığı’nın taksilere yılsonuna kadar takılmasını zorunlu tuttuğu kameralar ve araçlarımızın internet üzerinden çağrılmasını sağlayacak mobil aplikasyon hazırlığımız nedeniyle bir süredir hakkımızda karalama kampanyası yürütülüyor. İzmir Emniyet Müdürlüğü ve Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle sabıkalıya, bağımlıya çalışma izni vermememiz yüzünden de algı operasyonları gerçekleştiriliyor. Saldırganın ve olay sırasında yanındakilerin bir firmaya ait taksilerde zaman zaman çalıştıkları yönünde tespitler var. Sabıka nedeniyle çalışma izin belgesi verilmeyince Odamız hedef alınmış. Emniyet’in bu hadiseyi kısa sürede tüm yönleriyle aydınlatacağına eminiz. Şu bilinmeli ki; ne yaparlarsa yapsınlar bizi yolumuzdan çeviremeyecekler, ülke genelinde taksilerin eleştirilerin odağında olduğu şu dönemde meslek saygınlığımızı ve hizmet kalitemizi yukarıya taşıma çabalarımızı engelleyemeyecekler.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER