İzmir yanıyor: Korkutan görüntü!

Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin, dün Karabağlar Tırazlı Mahallesi yakınlarında başlayan orman yangını hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Yeişkin, rüzgar nedeni ile yangının hızla yayıldığını ve alevlerin mahalleyi tehdit ettiğini belirtti

İzmir yanıyor: Korkutan görüntü!

Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin, dün Karabağlar Tırazlı Mahallesi yakınlarında başlayan ve bölgeye hızla yayılan orman yangınının ilçeye bağlı Beyler Mahallesi'ni tehdit etmeyi sürdürdüğünü belirterek, tüm iş makinelerini bu mahalleye yönlendirdiklerini bildirdi. 

İsmail Yetişkin, yaptığı açıklamada, dün başlayan yangında, yaklaşık 500 hektarlık ormanlık alanın zarar gördüğünü söyledi.

Yaban hayatının da ormanla birlikte kül olduğunu ifade eden Yetişkin, "İçimiz yanıyor, kahroluyoruz. Eski Orhanlı Mahallesi'nde tehlike geçse de Beyler Mahallesi halen tehdit altında. Rüzgar maalesef müdahaleyi zorlaştırmaya devam ediyor. Tüm iş makinalarımızı öğleye doğru Beyler'e gönderdik." diye konuştu.

Yetişkin, Orman Bölge Müdürlüğü, İzmir Büyükşehir Belediyesi ve çevre ilçelerden gelen itfaiye personeli ile gönüllülerin yangının başladığı ilk andan itibaren canla başla mücadele ettiğini sözlerine ekledi. (AA)

Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2019, 17:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER