İzmir ve Manisa yıllardır bu anı bekledi ve tünel açıldı

Başbakan Binali Yıldırım, İzmir ile Manisa arasındaki yolculuğu 15 dakikaya indirecek Sabuncubeli Tüneli'nin açılışında konuştu

İzmir ve Manisa yıllardır bu anı bekledi ve tünel açıldı

Dünyanın üçüncü büyük tünelini hizmete alıyoruz bir hayal daha gerçek olacak. Yüzde 5 eğimli 14 adet virajı düzelterek Manisa-İzmir arasını adeta birbiriyle birleştiriyoruz. Toplam seyahat süresini 15 dakikanın altına indiriyoruz. Üreticiler, ihracatçılar bu tüneli kullanarak Bursa'ya, İstanbul'a hatta Avrupa'ya kadar rahatlıkla gidecekler. Bu tünel ayrıca hayat kurtaracak. O rampalarda, virajlarda kazaların önüne geçilecek böylece trafik kazaları azalmış olacak.

Bir kez daha bu önemli eserin bölgemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Emeği geçen Ulaştırma Bakanıma, Karayolları Genel Müdürü Bölge Müdürüne, yüklenici firmalara ve tabiki İzmir milletvekillerimize, Manisa milletvekillerimize Valilerimize teşekkür ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun diyor yaklaşan Ramazan Bayramınızı da tekrar yürekten kutluyorum.

Başbakan Yıldırım canlı bağlantı ile Torbalı-Bayındır yolu, Adnan Menderes ve Bergama Köprülü Kavşakları'nın da eşzamanlı olarak açıldığı törende yaptığı konuşmada şunları söyledi: 
"Manisa-İzmir arasını birleştiriyoruz ve toplam seyahat süresini 15 dkaikanın altına indiriyoruz. Üreticiler, ihracatçılar bu tüneli kullanarak Bursa, İstanbul hatta Avrupa’ya kadar rahatça gidebilecekler. Bu tünel ayrıca hayat kurtaraacak! Virajlar kalkacak, trafik kazaları azalacak. Bir kez daha bu önemli eserin bölgemize, İzmir'e ve Manisa'ya hayırlı olmasını diliyorum"

19 BİN KİŞİLİK İFTAR
Açılışın ardından tünel içinde yaklaşık 10 bin kişi iftar yemeği yedi. Başbakan Yıldırım, iftarın ardından kentin simgesi olan Kadifekale'de ulusal bir haber kanalında canlı yayına katılacak ve geceyi İzmir'de geçirecek. Salı günü İzmir'deki Başbakanlık Ofisi'nde Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov ile Trans Anadolu Doğalgaz Boru Hattı Projesi (TANAP) hakkında görüşecek olan Başbakan Yıldırım, öğle saatlerinde de Ak Parti Gençlik Kolları'nın yönetici ve üyeleriyle Kaya Termal Otel'de toplantı yapacak. Başbakan Yıldırım, aynı gün kentten ayrılacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER