İzmir Valisi'nden sokağa çıkma yasağı açıklaması

İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, Koronavirüs tedbirlerini denetlemek için sahaya indi. Gazetecileirn sorularını yanıtlayan Vali Köşger, sokağa çıkma yasağıyla ilgili olarak; "Vakalar çok artarsa ve önlenemez bir duruma gelirse, benzer uygulamalar olabilir." dedi.

İzmir Valisi'nden sokağa çıkma yasağı açıklaması

BEN HABER

Türkiye genelinde eşzamanlı olarak başlatılan Koronavirüs denetimleri kapsamında, İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger de bugün İzmir'de sahaya inerek denetime katıldı.

Denetim esnasında basın mensuplarının da sorularını yanıtladı. 

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI OLACAK MI?

Vali Köşger  sokağa çıkma yasağı ile ilgili soruya, “Vakalar çok artarsa ve önlenemez bir duruma gelirse, benzer uygulamalar olabilir. Kış ayları da geliyor, bu mevsim hastalık için iyi bir ortam. Öyle bir durumda benzer uygulamalarla karşılaşılabilir. Bununla karşılaşmamak için çok basit 3 kurala riayet etmemiz gerekiyor. Bunlar maske, mesafe ve hijyen. Herkes maskeli olursa hastalık büyük oranda önleniyor. Bunlara dikkat ettiğimizde üstesinden geleceğiz. Ülkemiz bu konuda en başarılı ülkelerden birisi. Dünyada en başarılı teşkilatlara sahibiz, sağlık personelimiz çok iyi gayretle çalıştı. Dünyanın en iyi sağlık altyapısına sahibiz. Bu hepimizin sorunu. Hastalık geldiğinde herkese bulaşıyor, genç yaşlı bile ayırmıyor. Piyangonun kime çıkacağını bilemeyiz" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER