İzmir turizmi atağa kalkıyor

Türkiye Turizm Acenteleri Birliği Ege Bölgesi Başkanı Tolga Gencer, İzmir’in komple bir destinasyonu olmadığına dikkat çekti, “Önce iç turizmde harekete geçeceğiz” dedi.

İzmir turizmi atağa kalkıyor

Türkiye Turizm Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Ege Bölge Başkanlığı İzmir turizmini kalkındırmak amacıyla harekete geçti. Temmuz ayında yeni yönetimiyle Ege Bölge Başkanlığı görevine gelen Tolga Gencer, TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya ile birlikte gerçekleştirdiği proje kapsamında 7-10 Şubat günleri arasında Karadeniz ve Akdeniz bölgelerinde faliyet gösteren 300 turizm acentasını İzmir’de ağırlayacak. 

300 ACENTE AĞIRLANACAK

Komple bir İzmir destinasyonun olmadığına dikkat çeken Gencer, “Kapadokya, GAP, İstanbul, Antalya-Fethiye, Karadeniz destinasyon turları var ancak İzmir turu diye bir şey yok. Önce iç turizmde harekete geçip yerli turiste yönelik bir İzmir destinasyonu hazırlıyoruz” ifadelerini kullandı.

İzmir’e gelecek 300 turizm acentesine öncelikle İzmir destinasyonlarının tanıtılacacağını belirten Gencer, “Birgi-Ödemiş-Gölcük destinasyonumuz var. Ödemiş Ticaret Odası Başkanı Rıfat Eriş turimcileri ağırlayacak. Şirince-Meryemana ve Efes turumuzda ise Selçuk Ticaret Odası Başkanı Koray Yolcu misafir edecek. Çeşme- Alaçatı ve Urla turumuzda ise ÇEŞTOB Başkanı Yakup Demir acentelere ev sahipliği yapacak” dedi.

İzmir-Kemeraltı-Kordon ve Karşıyaka vapur turuyla kent merkezini de tanıtacaklarını kaydeden Tolga Gencer, “İzmir Kalkınma Ajansı’nın katkılarıyla da İzmir Hilton’da yüzlerce turizmciye gala gecesi düzenleyeceğiz” diye konuştu.

Kente, ilk kez kendisine ait bir destinasyon kazandıracaklarını vurgulayan Gencer, “Yerli turist gelecek ki, yabancı turist de gelsin. Bu yapacağımız proje, yerelden kalkınma modelidir” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2019, 09:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER