İzmir Özdere alev alev! Ekipler seferber oldu!

Dikili ilçesinin kırsal Yaylayurt Mahallesi'nde, tarım arazisinde çıkan ve rüzgarın etkisiyle ormanlık alana sıçrayan yangın ekiplerin yoğun müdahalesiyle söndürüldü. Gece saatlerinde ise Menderes'in Özdere Mahallesi'nde yangın çıktı. Yangın hızla büyüdüğü ve Menderes-Özdere yolunun kapandığı bildirildi

İzmir Özdere alev alev! Ekipler seferber oldu!

İzmir'in Dikili ve Menderes'te ilçelerinde çıkan yangınlarda ormanlıklar alanlar büyük zarar gördü. Dikili'de akşam üstü başlayan yangın gece saatleinde söndürülürken 10 hektarlık alan zarar gördü. Menderes'in Özdere Mahallesi'nde ise gece 22:00 sularında yangın çıktı.

Yangın rüzgarın etkisiyle hızla büyüdü. Yangının yerleşim alanlarını tehdit ettiği öğrenildi. Yangın sebebiye Özdere-Menderes yolunun kapandığı bildirildi.

Menderes ilçesi Özdere Mahallesi’nde saat: 22:00 sularında henüz nedeniyle bilinemeyen bir sebepten dolayı yangın çıktı. Rüzgarın da etkisiyle yangın hızla ilerledi. Yangın sebebiyle Menderes-Özdere yolu kapandı. Yangının söndürülmesi için Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı itfaiye ekipleri ve Orman Bölge Müdürlüğü Yangın Söndürme Ekipleri seferber oldu.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Buğra Gökçe yaptığı açıklamada, “Menderes Özdere’de de büyükçe bir orman yangını başladı. Bugün gerek rüzgar, gerek piknikçiler, gerekse dikkatsiz sigara içip izmaritini ormanlık alana atanlardan olsa gerek epey zarar gördük. İtfaiye ve Orman ekipleri müdahaleye uğraşıyor. Nedenlerini ayrıca araştıracağız” dedi.

Güncelleme Tarihi: 30 Haziran 2019, 23:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER