İzmir-İstanbul otoyolu, o ilçeyi zengin edecek

İstanbul - İzmir arasını 3,5 saate indirecek olan otoyolun, Bursa - Manisa etabı tamamlandıktan sonra tamamen bitmiş olacak. Bu da Karacabey ilçesini daha da önemli hale getirecek.

İzmir-İstanbul otoyolu, o ilçeyi zengin edecek

İstanbul - İzmir otoyolunun Bursa - Manisa kısmı tamamlanmayı beklerken, Osmangazi Köprüsü - Bursa arası ise geçtiğimiz yıllarda hizmete girmişti. Yap-işlet-devret modeliyle hayata geçirilecek olan otoyol, özellikle tatil dönemindeki yaşanan trafiğe ilaç gibi gelecek.

Kurban Bayramı öncesi açılması planlanan otoyol, 426 kilometrelik güzergahı kapsıyor. İstanbul ile İzmir arasını 3,5 saate indirecek olan yol aynı zamanda bölgeye de değer katacak.

Karacabey'e değer katacak: Bursa Karacabey ilçesinin verimli tarım arazilerinde üretilecek ürünler de çok daha kısa sürelerde tüketiciye ulaşacak. Ayrıca otoyola yakın yere yapılan Teknoloji Organize Sanayi Bölgesi’nde (TEKNOSAB) kurulacak fabrikalar bu yoldan faydalanacak. 

BÜYÜK YATIRIMLAR GERÇEKLEŞTİRİLİYOR

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, AK Parti hükümetinin Karacabey’e büyük yatırımlar gerçekleştirdiğini belirterek, “Üzerinde bulunduğumuz İstanbul - İzmir Otoyolu gerçekten Karacabey’e değer katacak, marka değerini arttıracak önemli projelerden bir tanesidir” dedi. 

Karacabey’in Bandırma - Çanakkale, Mustafakemalpaşa - Balıkesir- Manisa - İzmir ve Bursa - İstanbul - Ankara yollarının kesişme noktası olduğunu vurgulayan Özkan, “İstanbul - İzmir otoyolu her anlamda bizim büyük Karacabey hedeflerimize ulaşmamızda çok önemli etki sağlayacak devasa projedir. Bu proje çerçevesinde İstanbul’a 1 buçuk saatte, İzmir’e 2 saatte gideceğiz. Türkiye’nin yaklaşık nüfusunun yarısına yakınını bünyesinde barındıran bölgelere komşu kapısı olacak bir mesafedeyiz”diye konuştu. Karacabey‘in büyümesi için 3-T vizyonu ile hareket ettiklerini belirten Ali Özkan, “Bu 3-T’nin açılımı tarım, turizm ve teknolojik yatırımlar diyoruz. 3-T vizyonumuza ciddi manada bu otoyol katkı sağlayacaktır. Zaten TEKNOSAB projesinin yakınından da bu yolun giriş ve çıkışları olacak. Oradaki sanayi kuruluşlarının ürünlerinin, çok kısa sürede önemli pazarlara aktarılmasında avantaj sağlayacak.” dedi.Özkan, Karacabey’in tarımının gelişmesini ise, "Çeşitli alternatif üretmesi konusunda çok ciddi bir katkı sağlayacak" şeklinde yorumladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER