İzmir'in o mahallesinde vaka sayısında büyük artış!

İzmir'in Menderes ilçesine bağlı Küner Mahallesinde koronavirüs vakaları arttı. Mahalle muhtarı Harun İbiş Aydın; vaka sayısının 70 civarında olduğunu ve bazı hastaların yoğun bakımda olduğunu söyledi.

İzmir'in o mahallesinde vaka sayısında büyük artış!

BEN HABER / CANSU TEMİR AKSU

İzmir'de Menderes ilçesine bağlı Küner Mahallesinde, koronavirüs vakaları artıyor. Geçtiğimiz günlerde köye giriş ve çıkışlar kısıtlanırken, yaklaşık 2 bin 600 nüfusu bulunan köyde şu anki vaka sayısı ise 70'e ulaştı.

Küner Mahalle Muhtarı Harun İbiş Aydın, Ben Haber'e yaptığı açıklamalarda vaka sayısı ve hastaların durumuyla ilgili bilgi verdi.

"YOĞUN BAKIMDA OLAN HASTALARIMIZ DA VAR"

Bütün köye test yapıldığını belirten Aydın; "Şu anda köyümüzde vaka sayısı 70 civarı. Kahvelerimiz, berberlerimiz kapalı. İşi olmayan dışarı çıkmıyor. Çoğu vatandaşımız evlerinde karantinada ancak yoğun bakımda olan hastalarımız da var. Ancak çok şükür durumları ağır değil." dedi.

Köye dışarıdan yabancı girmesinin kesinlikle yasak olduğunun da altını çizen Mahalle Muhtarı İbiş; "Kendi köylümüz dışarı girip çıkabiliyor acil ihtiyaçlarını karşılamak için, onun dışında kimse gelemiyor. Zaten maskeli çıkıyoruz ve tüm önlemlerimizi alıyoruz. Bir süre daha bu şekilde tedbirli davranmaya devam edeceğiz." şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER