İzmir'in en büyüğü olacak! Açılış tarihi 1 yıl öncesine çekildi

Cumhuriyet tarihi boyunca İzmir'de yapılan en büyük sağlık yatırımı olan Bayraklı Entegre Sağlık Kampüsü'nde açılış tarihi bir yıl öncesine çekildi

İzmir'in en büyüğü olacak! Açılış tarihi 1 yıl öncesine çekildi

4 yılda tamamlanması planlanan ve Cumhuriyet tarihi boyunca İzmir'de yapılan en büyük sağlık yatırımı olan Bayraklı Entegre Sağlık Kampüsünde açılış tarihi bir yıl öncesine çekildi. Tamamlandığında Türkiye'nin üçüncü büyükşehir hastanesi olma özelliğine sahip olacak kampüsle aynı zamanda Ege Bölgesi'nin ve İzmir'in ise en büyük sağlık yatırımı da hayata geçirilecek. 

5 hastaneyi barındıran ana bina dışında, fizik tedavi ve rehabilitasyon ile yüksek güvenlikli adli psikiyatri hastanesiyle hizmet verecek olan kampüste fiziki gerçekleşme oranı yüzde 30'lara yaklaştı. Hastane 420 poliklinik, 53 ameliyathane, 353 yoğun bakım yatağı, 857 tek kişilik ve 225 çift kişilik odalarıyla hastalarına 5 yıldızlı otel konforunda hizmet verecek. 

2020'DE BİTMESİ PLANLANIYOR

İzmir İl Sağlık Müdürü Bediha Salnur, inşaat sahasındaki çalışmaların planlandığından hızla devam ettiğini belirterek; "15 gün önce fiziki gerçekleşme yüzde 20'lerdeyken şimdilerde ise bu oran yüzde 30'a yaklaştı. Kazı çalışmaları yüzde 91 gerçekleşme oranına ulaştı. Daha önce şehir hastanemizin 2021 yılı başında bitirilmesi planlanmıştı. Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımızın talimatlarıyla inşallah 2020 yılında bitirilmesi hedefleniyor." dedi.

Salnur, projenin tamamlanmasıyla kent genelinde nitelikli hasta yatağı sayısının 10 bine ulaşacağını ifade eden Salnur, İzmir'in sağlık turizmi konusunda gelirlerinin de artacağını vurguladı. 

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2018, 14:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER