İzmir'in ciğerlerini yakan yangından ilk iyi haber geldi!

İzmir'de bin futbol sahası büyüklüğünde ormanlık alanı tahrip eden, tarım alanlarını, evleri ve doğal hayatı alevler içinde bırakan yangına ilişkin en sonunda iyi haber geldi.

İzmir'in ciğerlerini yakan yangından ilk iyi haber geldi!

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli İzmir yangınının kontrol altına alındığını söyledi. Pakdemirli, İzmir'deki yangının kontrol altına alındığını açıkladı. Pakdemirli, "2 gün 5 saat sonra yangın kontrol altına alındı" dedi.

İzmir'in Karabağlar ilçesinde başlayan ve Seferihisar ile Menderes ilçelerine sıçrayan orman yangını, 3. gününde kontrol altına alındı.

Bakan Pakdemirli, "2 gün 5 saat sonra Karabağlar Tırazlı'da çıkan yangınımızı kontrol altına almayı başardık, soğutma söndürme çalışmalarımız devam ediyor" ifadelerini kullandı. 

Bakan Pakdemirli ayrıca "Bazı siyasetçilerimiz yarım saat burada görünüp gidiyor. Sonra da 'Oraları imara açmayacağız.' diyor. Zaten oralar Anayasa ile korunan alanlar. Anayasa'nın 169. maddesi zaten orman alanlarının imara açılamayacağını söylüyor. İmara konu edilemez. Siyasi rant devşirmeye çalışıyorlar. Yanan ağaçlarla ilgili toplumda bir hassasiyet var ve bu hassasiyeti memnuniyetle karşılıyoruz. Biz en hızlı şekilde yanan alanı rehabilite etme anlamında girişimde bulunacağız." dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER