İzmir Engelli Meclisleri Birliği, Foça'da toplandı

İzmir Engelli Meclisleri Birliği 3'üncü toplantısını Foça ilçesinde yaptı. Toplantıda sorunların çözümü için ortak hareket etme ve sportif faaliyetler başta olmak üzere çeşitli etkinliklerde paylaşım, meclislerin işleyiş ve katılımcılığı konuları görüşüldü.

İzmir Engelli Meclisleri Birliği, Foça'da toplandı

Geçen nisan ayında kurulan İzmir Engelli Meclisleri Birliği, Foça'da bir araya geldi. Hava muhalefeti nedeniyle bazı üyeler toplantıya katılamadı. Karşıyaka, Foça, Menemen, Buca ve Karabağlar engelli meclisleri temsilcileri toplantıda yer aldı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Engelli Hizmetleri Şube Müdürü Mahmut Akkın, Foça Kent Konseyi Başkanı Orhan Gürer, Karşıyaka Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyesi ve Engelli Meclisleri Birliği Sözcüsü Hülya Polat ile Menemen Elele Engelli Derneği temsilcileri de toplantıda yerini aldı. Engelli Meclisleri Birliği Sözcüsü Hülya Polat, "Birlikten güç doğar felsefesiyle yola çıktık. Bir amacımız da farklı meclislerce farklı yerlerde yapılan güzel projelerin, güzel çalışmaların anlatılması, tanıtılması, olanaklar çerçevesinde bunların diğer yerlerde de yapılabilmesinin sağlanması. Örneğin İŞKUR'la ortak meslek edindirme kursları açan Karşıyaka Meclisi'nin çalışmalarını diğerlerine anlatıyoruz. Onların da bu olanağı üyelerine sağlayabilmenin yollarını gösteriyoruz. Hem ekonomik, hem sosyal hayatın içinde olmalarını sağlamak için tecrübelerimizi paylaşıyoruz" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER