İzmir Ekonomi Üniversitesi değişime doğru...

İzmir Ekonomi Üniversitesi'nde nefesler tutuldu, gözler İZTO Eğitim ve Sağlık Vakfı'nın genel kurulundan çıkacak sonuca çevrildi

İzmir Ekonomi Üniversitesi değişime doğru...

Burak Cilasun / BEN Haber

İzmir Ekonomi Üniversitesi'nin geleceğini belirleyecek olan İzmir Ticaret Odası Eğitim ve Sağlık Vakfı'nın Genel Kurulu dikkat çekici bir mücadeleye sahne oluyor.

İZTO'nun yeni başkanı Mahmut Özgener ve eski başkanı Ekrem Demirtaş arasında geçen yarış öncesinde vakfın 232 üyesinin büyük çoğunluğunun ise Mahmut Özgener'in yanında yer aldığı ifade edilmişti.

DEMİRTAŞ'A HAYAL KIRIKLIĞI

2017 sonundan beri İZTO Eğitim ve Sağlık Vakfı'nın oda yönetimiyle bağlantısına yönelik Ekrem Demirtaş'ın yaptığı hamlelerse son olarak yıl sonunda Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin yaptığı yönetmelik güncellemesi ile Gümrüm ve Ticaret Bakanlığının konuya ilişkin tavrını net olarak ortaya koymasıyla boşa çıktı.

ÖZGENER'DEN ATATÜRKÇÜLÜK VURGUSU

İzmir Ekonomi Üniversitesi Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen genel kurulda konuşan Ekrem Demirtaş, konuşmasında Atatürkçülük vurgusu yaparken, Demirtaş'tan sonra söz alan Mahmut Özgener'in "Biz de aynı hassasiyeti taşıyoruz." demesi oldukça dikkat çekti.

REKTÖR DEĞİŞİMİ BEKLENİYOR

Karşılıklı konuşmalar sonrasında yapılacak oylamanın sonunda Ekonomi Üniversitesi'nin yarını da şekillenmiş olacak. Mütevelli heyetinde beklenen değişiklikle birlikte üniversite rektörünün de değişmesi bekleniyor.

İZTO YÖNETİMİ O HAKKI MECLİS ÜYELERİNE DEVRETMEK İSTİYOR

Öte yandan 25 Haziran'da gerçekleştirilen İzmir Ticaret Odası Meclis Toplantısı'nda konuya ilişkin olarak konuşan İZTO Başkanı Mahmut Özgener, "Neden korkuyor, neden kaçıyorsunuz?" diyerek adeta meydan okumuş ve vakfın oda yönetim kurulu tarafından belirlenen mütevelli heyet üyelerinin İZTO Meclisi tarafından belirlenmesi gerektiğini dile getirmişti.

SALONDA TANSİYON YÜKSELDİ

Tüzük değişikliği için görüşmeler 14:00'da başlarken tartışmalar nedeniyle salonda zaman zaman tansiyon yükseldi. İZTO yöneticileri, Demirtaş ve ekibine toplantıyı gereksiz uzattıkları gerekçesiyle tepki gösterdi. Tüzük maddelerinin değişim adına oylanmasının ardından sayıma geçildi.

Güncelleme Tarihi: 27 Haziran 2018, 21:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER