banner51

İzmir Ekonomi 'şenlendi'

İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) öğrencileri, “Bahar Şenliği 19”’da birbirinden renkli görüntülerle baharın gelişini doyasıya kutladı. Pinhani ve Son Feci Bisiklet konserleriyle coşan öğrenciler, spor etkinlikleri, öğrenci kulüplerinin gösterileri, söyleşilerle keyifli dakikalar yaşadı.

İzmir Ekonomi 'şenlendi'

Şenlikler kapsamında “Futbolun Ekonomik Zirvesi” başlıklı panele Göztepe Spor Kulübü Başkanı Mehmet Sepil, Karşıyaka Spor Kulübü Başkanı Turgay Büyükkarcı, Altay Spor Kulübü Başkanı Özgür Ekmekçioğlu ve Altınordu Spor Kulübü Başkanı Seyit Mehmet Özkan katıldı.

‘SÜPER LİG’DE KARŞIYAKA’YI YENMEK İSTİYORUM’

TRT Spor Muhabiri Erman Gönülşen’in moderatörlüğünde gerçekleştirilen panelde konuşan Göztepe Spor Kulübü Başkanı Mehmet Sepil, Karşıyaka'nın 3. Lig'de Play-Off'a kalması halinde rakiplerini desteklemek amacıyla maça gideceğini söyledi. Sepil, “İzmir kulüpleri kol kola olmalı. İzmir futbolunun yararı için siyasilerin kapısında nöbet de tutarız, kapıda paspas da oluruz. Öncelikle İstanbul kompleksinden kurtulalım. Doğduğumuz şehrin takımına sahip çıkalım. İngiltere'de Liverpool'da doğan birinin Manchester United'ı desteklediği görülmemiştir. Çünkü düşünce sistemi buna imkan vermez. Şehrimizin kulüplerine sahip çıkalım. Ben Karşıyaka'nın Süper Lig'de olmasını çok istiyorum. Çünkü Süper Lig'de Karşıyaka'yı yenmek istiyorum. Fenerbahçe'yi yeneceğime Karşıyaka'yı yeneyim, bu daha zevkli. Zaten Fenerbahçe'yi hep yeniyoruz. Göztepe kendi kendini çevirmeli. Şu an borcu yok. Niye? Parayı ben veriyorum. Ama ben olmayabilirim. Yakın ya da uzak zamanda elbette gideceğim. Bu yüzden Göztepe kendi kendini çevirecek bir yapıya sahip olmalı" dedi.

‘BU TOPRAKLARIN ÇOCUKLARI AVRUPA’DA OYNAYACAK’

Altınordu Spor Kulübü Başkanı Seyit Mehmet Özkan da, altyapıya önem verdiklerini belirterek, “Hem yetiştirici hem de yarışmacı kimlikle mücadele etmek çok zor. İki ayrı bütçe yapamayız. Hem şampiyonluğa oynayacak kadroyu yap hem öz kaynakla oyuncu yetiştir, mümkün değil. Tek misyonumuz var. Bu toprakların çocuklarını yetiştirip Avrupa'ya kazandırmak. Bizim hedefimiz 2023 yılında tamamen öz kaynaklarımızdan yetiştirdiğimiz futbolcuları kadroda görmek” diye konuştu.

Altay Spor Kulübü Başkanı Özgür Ekmekçioğlu de, sahada rakip dışarıda dost olduklarını, ortak hareket edeceklerine dair protokol imzaladıklarını söyledi. Taraftarların İzmir kulüplerini desteklemesini isteyen Ekmekçioğlu, Alsancak stadının inşaatının ekonomik gerekçelerle yavaşladığını, stadın gelecek sezona yetişebileceğini düşünmediğini kaydetti.

‘ALTYAPI OLMADAN BAŞARI OLMAZ’

Karşıyaka Spor Kulübü Başkanı Turguy Büyükkarcı ise, “Kulüplerimiz yakın geçmişte kapanma aşamasına kadar geldi. Başkanlarımızın gece gündüz çalışmasıyla bu değerleri koruduk. Bizim yaptığımız başkanlık aslında iş değil. Tabiri caizse manyaklık. Çünkü kendi işimizden gücümüzden oluyoruz. Cebimizden para veriyoruz. Ama en ufak sorunda küfür yiyoruz. Bizler için arma ve forma sevgisi çok ötede. Biz Karşıyaka olarak 1.5 sene öncesine kadar mali, idare, tesis ve sportif olarak kötü günler geçirdik. Zor günlerden geldik. Dernekler yasası mutlaka düzenlenmeli. Bir başkan ya da yönetici kulübü yüzde 3'ten fazla borçlandırıyorsa o kişinin mal varlığına devlet ya da kulüp el koymalıdır. Başka çare yok. Karşıyaka özelinde konuşursak, altyapıyı oturtmadan sportif başarı beklenmesin” dedi.

‘ŞENLİK, ÖĞRENCİLERİN COŞKUSUYLA SON BULDU’

Şenliklerde İEÜ Müzik Danışmanı Alaskar Abbasov yönetiminde Grup Turuncu, Müzisyenler Topluğu’nun “Altermate”, “Bad Karma”, Müziyenler Kulübü’nün “Çok Düşündük”, “Hybird Corruption”, “Kadeh”, “Karma” ile Echoir Kulübü’nün “Echoir” konserleri yapıldı. Etkinliklerde, Latin Dans, Modern Dans ve Hiphop, Çin Kültürü, Müzisyenler kulüpleriyle İtalyanca Bölümü Koordinatörlüğü’nün gösterileri büyük alkış aldı. Nebil Sayın, Aybüke Albere ile “Youtube Zirvesi”ne Akgün Kavarna, Ali Rıza Tunçer, Beliz Şen, Büşra Güler, Elif Yalçın, Nihan Güzel, Sezin Karameşe ve Yağmur Vardar da öğrenciler biraraya geldi. Etkinlikler, Son Feci Bisiklet konseriyle son buldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER