İzmir'e şehit ateşi düştü!

Son dakika haberi: İzmir'e yürek yakan şehit ateşi düştü

İzmir'e şehit ateşi düştü!

Şırnak’ta askerlik yapan Çağatay Necati Dinç, mayın ve el yapımı patlayıcı araması sırasında şehit oldu. Şehidin Torbalı'da yaşayan ailesine acı haber ulaştırıldı.

Şırnak'ta Akçay 6. Motorlu Piyade Tugay Komutanlığı'na bağlı askerler Gabar Dağı mevkisinde yol arama faaliyeti yürüttüğü sırada PKK'lı teröristlerce önceden yola tuzaklanan el yapımı patlayıcı infilak etti.

Saldırıda 20 yaşındaki Çağatay Necati Dinç şehit oldu, iki asker yaralandı.

Askeri yetkililer ve sağlık ekipleri, Torbalı'nın kırsal Yazıbaşı Mahallesi'nde yaşayan şehidin çiftçilik yapan babası Gürkan Dinç ile fabrika işçisi annesi Dilek Dinç'e acı haberi verdi. İki erkek kardeşin küçüğü olan Dinç'in şehadet haberi, büyük üzüntü yarattı. Şehidin 2 katlı müstakil evlerine büyük bir Türk bayrağı asıldı. Şehidin yakınları ve mahallede yaşayanlar taziye için Dinç Ailesi'nin evine gelmeye başladı.

7 HAZİRAN'DA DOĞUM GÜNÜNÜ KUTLAMIŞ
Şehit Piyade Onbaşı Çağatay Necati Dinç'in vatani görevini yaparken, geçen 7 Haziran'da doğum gününü kutladığı öğrenildi. Yakınları tarafından teselli edilmeye çalışılan şehidin teyzesi, yeğeniyle en son telefonla konuştuğunu anlatırken ağladı.

Şehidin yarın toprağa verilmesinin beklendiği belirtildi.

egedesonsöz
 

Güncelleme Tarihi: 19 Haziran 2018, 13:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER