banner51

İzmir'den Van'a iyilik kolileri yola çıktı!

“ İyilik Bulaşıcıdır” sloganı ile minik yürekler Van’daki kardeş okullarına iyilik kolileri gönderdi. Lugo Kids Eğitim Kurumları çatısı altında Van’daki ihtiyaç sahibi öğrenciler için aylardır yardım toplayan İzmirli miniklerin ilk yardım paketleri yola çıktı. Van’daki muhtaç çocuklar için kendi elleriyle yardım kolisi hazırlayan çocuklar Van’daki kardeşlerine oyuncak, kitap, kırtasiye malzemeleri, giysi ve ayakkabı gönderdi.

İzmir'den Van'a iyilik kolileri yola çıktı!

İZMİR'DEN VAN'A YARDIM ELİ 

Lugo Kids Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Canan Tiryakigil toplumda yardımlaşmanın önemininin küçük yaşlarda bireylere öğretilmesi gerektiğine inandıklarını söyleyerek “ Amacımız iyilik dolu yüreklerin toplumda artması. Bu etkinliğe destek veren çocuklarımız ve aileleri bunun en güzel örneği” dedi.

MİNİKLERİN YARDIMSEVERLİĞİ KALPLERİ ISITTI

Her çocuğun ülkemizde ne yazık ki eşit şartlarda eğitim göremediğine de dikkat çeken Canan Tiryakigil Van’da kardeş okulların ihtiyaçlarını belirlediklerini ve kısa sürede yardımseverlerin desteği ile iyilik kolileri hazıradıklarını belirtti. İnsani yardım projelerinin devam edeceğinin müjdesini de veren Tiryakigil’i bu anlamlı günde minik öğrencileri de yalnız bırakmadı. Kendileri küçük kalpleri büyük minikler Van’daki Sevim Örnek İlköğretim Okulu öğrencilerine oyuncak, kitap ve kıyafet gönderirken mutlulukları yüzlerinden okunuyordu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER