İzmir'deki yangında son durum ne?

İzmir Karabağlar'da üç gün önce çıkan yangının söndürme çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Orman Bölge Müdürlüğü Koordinasyon Merkezi'nden konuya ilişkin açıklama geldi

İzmir'deki yangında son durum ne?

 ADİFE TERYAKİ/ BEN TV İzmir'in Karabağlar ilçesinin Tırazlı Mahallesi yakınlarında üç gün önce saat 13.00'da başlayan  saatteki hızı 60 kilometreyi bulan ve rüzgarın etkisiyle hızla yayılan orman yangını hala devam ediyor.  500 hektarlık alanda etkili olan ve kırsal Çatalca ile  Beyler mahalleleri yakınlarında yoğunlaşan yangına 20 helikopter, 200 arasöz ile müdahale ediliyor. Yangın, gece rüzgarın artması sonucu yerleşim yerlerini tehdit etmişti, ekiplerin tüm gün süren çalışmaları sonucu yerleşim yerlerindeki tehlike uzaklaştırılırken, tam anlamıyla söndürülemedi. İzmir Orman Bölge Müdürlüğü Koordinasyon Merkezi'nin BEN Tv'ye yaptığı açıklamalara göre orman yangınının şiddeti ilk gün olduğu oranda kalmasa da söndürme çalışması tamamlanabilmiş değil. Hava şartlarında yaşanacak herhangi bir olumsuzluk olmazsa yangının yakın zamanda kontrol altına alınabileceğini ve tamamen söndürülebileceğini aktaran yetkililer, ekiplerin bunun için canla başla çalışmaya devam ettiklerini söyledi. 

Bu arada çıkış nedeni henüz belirlenemeyen yangınla ilgili özellikle vatandaşlardan gelen bazı ihbarlar sonrasında sabotaj olma ihtimaline karşı ekiplerin araştırmalarını sürdürdüğü belirtildi.
 

Güncelleme Tarihi: 20 Ağustos 2019, 11:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER