"İzmir'deki Mardinlilere sahip çıkacağız"

AK Parti İzmir 1'inci bölge 3'üncü sıradan milletvekili adayı, AK Parti Mardin Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı, Mardin'de veda turuna çıktı. İzmir'de 300 bin Mardinli'nin yaşadığını belirten Çankırı, Mardinliler'e sahip çıkacağını söyledi

"İzmir'deki Mardinlilere sahip çıkacağız"

24 Haziran erken genel seçimleri için AK Parti tarafından İzmir 1’inci bölge 3’üncü sıra milletvekili adayı olan TBMM İdare Amiri, AK Parti Mardin Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı, İzmir’den aday gösterildikten sonra, seçim bölgesinde veda turuna çıktı. Bölünmez’e eski milletvekili olan babası işadamı Süleyman Bölünmez de eşlik etti.

DHA’ya İzmir adaylığı ile ilgili açıklamalarda bulunan Çankırı, "20 yıla aşkın bir süreden beri Mardin’e çeşitli alanlarda hizmetlerde bulunan babam Süleyman Bölünmez’in hizmet mirasına kondum. Burada bulunduğum süre içerisinde bu hizmet çıtasının üzerine katkıda bulunmaya çalıştım. Dünden beni sayısız telefon aldım, muhtarlarımız arıyor, ziraat oda başkanlarımız arıyor, teşkilat mensuplarımız arıyor. Arayanlarda ufak bir burukluk var ama aynı zamanda sevinç ve gurur da var. İzmir’de Kızıltepe’nin toplam nüfusu kadar, 300 bin Mardinli yaşıyor" dedi.

'BAŞBAKAN’IN LİSTESİNDE OLMAK HERKESE NASİP OLMAZ'

İzmir’de Başbakan Binali Yıldırım’a layık olmaya çalışacağını ifade eden Bölünmez, İzmir’den aday olduğunu öğrenince çok sevindinğini belirterek, "Çok iyi bir yer. Demek ki parti içerisinde bir şekilde kendimizi ispatlamışız. İzmir ile Mardin yapı olarak birbirine benziyor. İzmir’de de Mardin’de de iki parti var. Burada AK Parti ile HDP var, İzmir’de ise AK Parti ile CHP var. Biz İzmir’de de aynı azimle çalışacağız. İzmir’de de oradaki Mardinlilere sahip çıkacağız. Onları bir araya getireceğiz. Oyumuzu yükselteceğiz. Verilen göreve layık olmak için çalışacağız. İzmir de olsa Şırnak da olsa çalışacağız. Bu azimle geliyoruz" dedi. (DHA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER