banner51

İzmir'de terör örgütlerine çifte darbe!

İzmir'de teröre üst üste darbe vuruldu. Hem FETÖ, hem de PKK'ya karşı İzmir Emniyeti'nin yaptığı operasyonlarda çok sayıda kişi gözaltına alındı.

İzmir'de terör örgütlerine çifte darbe!

Terörle mücadele ekiplerinin FETÖ ve PKK'ya karşı operasyonları hız kesmiyor. İzmir'de her iki örgüte de darbe üstüne darbe vuruldu.

İLK OPERASYON PKK'YA

İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatıyla sabah saatlerinde bölücü terör örgütü PKK/KCK'ya yönelik operasyon düzenledi. Belirlenen adreslere yapılan eş zamanlı baskınlarda 8 şüpheli gözaltına alındı. Şüphelilerin adreslerindeki aramalarda 1 tabanca ve bu tabancaya ait çok sayıda fişek ve örgütsel doküman ile dijital materyal ele geçirildi. Şüphelilerin sorgusunun sürdüğü belirtildi.

FETÖ'DEN 6 ŞÜPHELİ GÖZALTINA ALINDI

İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube ekipleri, sabah saatlerinde FETÖ ile bağlantılarının olduğu belirlenen kişilere yönelik operasyon düzenledi. Belirlenen adreslere yapılan baskınlarda emekli 1 albay, 2 ihraç askeri öğrenci, 1 ihraç uzman doktor, 1 örgüte muzahir okullarda çalışmış ihraç öğretmenin de bulunduğu 6 şüpheli gözaltına alındı. Şüpheliler sorgulanmak üzere emniyete götürüldü.

FETÖ ŞÜPHELİLERİNİ ÖRGÜTE BİLDİREN AVUKAT DA GÖZALTINA ALINDI

İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube ekipleri, FETÖ'ye yönelik düzenlenen operasyonlarda gözaltına alınan şüphelilerin emniyet ve adliye süreçlerini raporlayarak örgütün üst kadrolarına bildirdiği öne sürülen ismi açıklanmayan avukatı gözaltına aldı. İzmir Barosu'na kayıtlı avukatın evinde yapılan aramada yüklü miktarda para bulunduğu belirtildi. Sağlık kontrolünün ardından emniyete götürülen avukatın sorgusunun sürdüğü bildirildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER