İzmir'de taksi-dolmuşlar için formül bulundu!

Konak Tramvayı nedeniyle Konak-Alsancak, Kahramanlar ve Yenişehir hattında çalışan esnaf tedirgin günler yaşadı. Nihayet müjde geldi, taksi dolmuşların ve esnafın yaşaması için ilk adım atıldı

İzmir'de taksi-dolmuşlar için formül bulundu!

Konak Tramvayı’nın seferlere başlamasının ardından uzun yıllar hizmet veren ancak kaldırılması gündeme gelen taksi-dolmuşlar için beklenen çözüm bulundu. Kaldırılıp kaldırılmayacağı tartışmaları yaşanan Konak-Alsancak, Konak-Kahramanlar, Konak-Yenişehir taksi dolmuşlarının İzmir’in simgesi olmayı sürdürmeleri  için ilk resmi adım atıldı.

ESNAF RAHAT NEFES ALDI

Talatpaşa Caddesi, Basmane, Kahramanlar ve Çankaya gibi kentin en işlek noktaları arasında yer alan bölgelerde, toplam 4 ayrı hatta yıllardır toplu ulaşım hizmeti veren taksi-dolmuş esnafına İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Ulaşım Koordinasyon Merkezi’nden (UKOME) beklenen haber geldi, 70’i aşkın taksi-dolmuş aracı için yeni bir düzenlemeye gidildi.

TAKSİYE DÖNDÜ

Ege Telgraf'tan Erman Şentürk'ün haberine göre Büyükşehir Belediyesi’nin esnaf odaları ile bir süredir yürüttüğü görüşmelerin arından oluşturduğu yeni formül sayesinde yaşanan kriz de esnafın lehine sonuçlandı. UKOME tarafından alınan karar kapsamında, esnafın talepleri doğrultusunda ilk etapta başvuru yapan araçlara taksiler tarafından kullanılan yeni “T” plaka ve güzergah izin belgesi verildi. Taksi dolmuşların farklı bir güzergah üzerinde çalışabilmesi için hazırlıklar da ayrıca devam ederken, alınan bu önlem sayesinde şoförler işlerini kaybetme tehlikesinden de kurtulmuş oldu.

ŞOFÖRLERİN TALEBİYDİ

Bu gelişmelerle birlikte, 70 kadar esnaf rahat bir nefes aldı. Belediyenin yaptığı çalışmalar çerçevesinde kalan diğer araç sahipleriyle görüşmeler sürerken, bu uygulamayla birlikte kent merkezindeki taksi dolmuşların ticari taksiye dönüştürülmesinin de önü açılmış oldu. (Ege Telgraf)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER