İzmir'de 'Saddam' yakalandı!

İzmir'in Bayraklı ilçesinde, 3 ayrı suçtan aranan cezaevi firarisi 'Saddam' lakaplı H.Ç. (28), polisin kovalamacasıyla yakalandı.  

İzmir'de 'Saddam' yakalandı!

Saat 23.00 sıralarında bir kişi 155 Polis İmdat ihbar hattını arayarak Yamanlar Mahallesi 7340/1 Sokak'taki kahvehanede büyük bir kavga olduğunu ihbar etti. İhbar üzerine Bayraklı İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, verilen adrese intikal etti. Olaya ilişkin araştırma başlatan ekipler, 'Saddam' lakaplı cezaevi firarisi olduğu öğrenilen H.Ç.'nin kahvehanede daha önceden aralarında husumet bulunan Ömer Ü.ye silah çektiğini ve ekipleri görünce kaçtığı belirledi.

Bunun üzerine harekete geçen ekipler, bölgede arama yaparken şüpheli H.Ç.'yi ara sokakta buldu.  Polisleri gören H.Ç. ise yaya olarak kaçmaya başladı. İzini kaybettirmeye çalışan H.Ç.'nin yakalanması için ekipler birçok noktayı kapattı. Şüpheli, yaklaşık yarım saat süren kovalamacanın ardından kıskıvrak yakalandı.

Gözaltına alınan H.Ç., Alsancak Nevvar Salih İşgören Devlet Hastanesi'nde yapılan sağlık kontrolünün ardından sorgulanmak üzere Bayraklı İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. Burada yapılan incelemede, H.Ç.'Nin 3 ayrı suçtan kaydı bulunduğu ve cezaevi firarisi olduğu tespit edildi.

Emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edilen H.Ç. tutuklandı. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER