İzmir'de pazar günü hava nasıl olacak?

Meteoroloji'den son dakika uyarısı geldi. Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile İstanbul, Kocaeli, Bursa, Muğla, Mersin, Adana çevrelerinde yağmur ve sağanak, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Amasya, Tokat, Ardahan, Van, Bitlis ve Hakkari çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar bekleniyor. Peki İzmir'de hafta sonu hava nasıl olacak? İzmir'de hava kaç derece olacak? İzmir'de hava yağmurlu mu?

İzmir'de pazar günü hava nasıl olacak?

EGE

Çok bulutlu, Aydın ve Muğla çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde iç kesimlerde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor. Rüzgarın; kuzey ve iç kesimlerde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden yer yer kuvvetli olarak (40-70 km/sa) esmesi bekleniyor

İZMİR'DE HAVA NASIL OLACAK?
Meteoroloji'den gelen son tahminlere göre İzmir'de hava güneşli ve 14 derece olacak, yağış riski %10 oranında, nem %61 ve rüzgar 14 km/s dolaylarında

İSTANBUL'DA BUGÜN HAVA NASIL OLACAK?

İstanbul'da yarın yani 17 Şubat Pazar oldukça güneşli bir hava sizleri karşılayacak. Yarın parçalı bulutlu bir hava beklenirken gün boyu da güneş bekleniyor. Ortalama hava sıcaklıklarının 8-9 derece olması bekleniyor.

ANKARA'DA HAVA NASIL OLACAK?

Başkent Ankara'da ise hava sıcaklıkları mevsim normallerinde seyrediyor. Beklenen en düşük hava sıcaklığı -1 olarak nitelenirken beklenen en yüksek hava sıcaklığı da 11... Ortalama hissedilecek hava sıcaklığının 8 derece olması bekleniyor.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın Marmara ve Ege'de kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli, yer yer kısa süreli fırtına (40-70 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden, çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi, soba ve doğalgaz kaynaklı zehirlenmeler ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı yetkililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

.

YORUM EKLE

banner47