İzmir'de müftülük etkinliğinde skandal sözler!

İzmir’de Güzelbahçe Müftülüğü’nün düzenlediği etkinlikte ilahiyatçı Prof. Dr. İbrahim Emiroğlu’nun “Laiklik en büyük tehlike” dediği öne sürüldü

İzmir'de müftülük etkinliğinde skandal sözler!

Güzelbahçe’de 22 Kasım 2018’de Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen ‘Peygamberimiz ve Gençlik’ başlıklı konferansa ilçedeki 7. ve 8. sınıflardan 30’ar, liselerden ise 40’ar öğrenci, ikişer öğretmen eşliğinde katıldı. Konferansta konuşan Dokuz Eylül Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Felsefe ve Din Bilimleri Bölümü Mantık Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. İbrahim Emiroğlu’nun söylemleri tepki çekti.

Konferansı inceleyen Eğitim İş, Emiroğlu’nun ayrımcılık ve nefret söylemleri kullandığını, anayasa, temel hak ve özgürlükler kapsamında suç işlediğini belirterek suç duyurusunda bulundu.

Dilekçede şu tespit yapıldı:

“Konferansta ‘Kızlar âdet olur, âdet olmak bir hastalıktır ve mutlaka tedavi olmaları gerekir. 15 yaşındaki kızlar evlenebilir. Kızlar tesettüre girsinler, edepli olsunlar’,  ‘LGBTİ masum gibi gösteriliyor, tedavi olmaları lazım.’,  ‘Laiklik en büyük tehlikedir’ gibi ifadeler kullanılmıştır. “

HAKKINDAKİ İDDİLARI REDDETTİ

Prof. Dr. İbrahim Emiroğlu, DHA muhabirine yaptığı açıklamada, hakkındaki iddiaları reddetti. Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) İlahiyat Fakültesi Felsefe ve Din Bilimleri Bölümü Mantık Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Emiroğlu, söylenenlerin tamamen asparagas olduğunu savunarak, "Kayıtlarım var, öyle konuşmadım. Nerede, neyi, nasıl konuşacağımı biliyorum. Tamamen düzmece. Bunu söyleyenlerin amacının ne olduğunu bilmiyorum. Kişileri mi yıpratmak istiyorlar, kurumları mı yıpratmak istiyorlar; bilemiyorum. Bunu da bilemiyorum" dedi.

Konuşmasının ses kaydının bulunduğunu öne süren Emiroğlu, "Zaten kaymakamlık da bunu inceledi ve uydurma olduğunu gördü. Tekzip gönderilecek" diye konuştu.

Söylediği iddia edilen sözlerin hiçbirini dile getirmediğini savunan Prof. Dr. Emiroğlu, "Ben böyle ifadeler kullanmadım. Bir ilim adamı böyle kaba saba ifadeler kullanır mı? Pes doğrusu. Ne işim var benim çocuğun adeti ile? Hijyenik şartlardan bahsettim. Çocuk ve ergenlik psikolojisinden bahsettim. Pozitif etkilerden bahsettim ama bunun dışındakiler düzmece. Cımbızla bile çekilmemiş. İnandırıcı değil" dedi. 

Güncelleme Tarihi: 04 Aralık 2018, 14:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER